فهرست ارور یخچال فریزر زانوسی و راه حل آن

ارور یخچال فریزر زانوسی رفع کد خطا در یخچال زانوسی

ارور یخچال فریزر زانوسی هم مانند سایر یخچال فریزرها در صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می شود. هر کدام از کدهای خطا مشخص می کنند که کدام بخش از دستگاه دچار مشکل شده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی ارورهای یخچال فریزر زانوسی، علت ارور و اقدامات مورد نیاز برای رفع ارور بپردازیم. با ما همراه باشید.

هر یک از کدهای خطای یخچال فریزر زانوسی به خرابی یک بخش از دستگاه اشاره دارند و شناخت آنها کمک می کند. که در مواقع بروز مشکل باید بدانیم دقیقاً چه اقداماتی جهت برطرف کردن مشکل انجام دهیم. در ادامه به معرفی تک به تک کد خطاهای یخچال فریزر زانوسی می پردازیم.

1- ارور Normal – SH یخچال فریزر زانوسی

دلیل آنکه با ارور Normal – SH یخچال فریزر Zanussi مواجه می شویم، تشخیص اتصال کوتاه شدن سنسور فرش فود یا یخچال است. برای اینکه بتوانید کد خطای Normal – SH یخچال فریزر زانوسی را برطرف کنید، باید سنسور یخچال را مورد بررسی قرار داده و محل اتصال کوتاه را در سیم کشی های این سنسور بیابید. در صورت نیاز، به تعمیر و تعویض اتصالات سنسور بپردازید. اگر احساس می کنید مشکل از خود سنسور است، به فکر تعویض آن باشید.

2- ارور Normal – OP یخچال فریزر زانوسی

مهم ترین دلیل نمایش ارور یخچال فریزر زانوسی با کد Normal – OP، مدار باز شدن سنسور دستگاه است که سیستم تشخیص خطای خودکار این مسئله را با ارور Normal – OP نمایش می دهد. به منظور برطرف کردن ارور Normal – OP در یخچال فریزر زانوسی، به سراغ سنسور فرش فود و اتصالات آن بروید و با دقت کلیه سیم های متصل به آن را از نظر بگذرانید. هرکجا که احساس می کنید مجموعه مدار باز شده، سیم از کار افتاده را جایگزین کرده و یک بار دیگر عملکرد یخچال فریزر را بررسی کنید.

3- ارور E0 یخچال فریزر زانوسی

دلیل آنکه با ارور یخچال فریزر زانوسی با کد خطای E0 مواجه شده ایم، این است که دستگاه هیچ خطایی تشخیص نداده و اعلام می کند کلیه بخش ها عملکرد درستی دارند. اگر در پی راهکاری برای رفع ارور E0 یخچال فریزر زانوسی هستید، باید بدانید این کد به معنی خرابی یا اشکالات دستگاه نیست و به ما اعلام می کند دستگاه با هیچ خطایی مواجه نشده است.

4- ارور E1 یخچال فریزر Zanussi

دلیل اصلی نمایش ارور یخچال فریزر زانوسی با کد E1، تشخیص خرابی سنسور اواپراتور دستگاه است. اگر می خواهید کد خطای E1 یخچال فریزر زانوسی را برطرف کنید، باید در قدم اول میزان مقاومت سنسور اواپراتور را اندازه بگیرید و از سلامت این سنسور مطمئن شوید. سیم کشی های متصل به این سنسور را چک کرده و در صورت مشاهده کوچکترین خرابی در هر کدام از آنها، سیم معیوب یا سنسور خراب را تعویض کنید.

5- ارور E2 یخچال فریزر زانوسی

به این دلیل با کد خطای E2 یخچال فریزر زانوسی مواجه شده ایم که سنسور دمای اتاق آسیب دیده است. (سنسور بر روی برد پاور نصب شده است. ) به منظور رفع مشکل مربوط به ارور E2  یخچال فریزر Zanussi، عملکرد سنسور دمای اتاق را به همراه اتصالات مربوط به آن را بررسی کرده و از صحت عملکرد آنها اطمینان حاصل کنید. کلیه اتصالات خراب و حتی سنسور معیوب را تعویض کرده و بار دیگر عملکرد دستگاه را بررسی کنید. اگر نتوانستید خودتان ارور E2 را برطرف کنید، با کارشناس مجرب ما عیسی گستانی زاده با شماره زیر تماس بگیرید:

09121328340

6- ارور E4 یخچال فریزر زانوسی

دلیل برخورد با ارور E4 یخچال فریزر زانوسی، نقص و خرابی سنسور دمای اتاق در محل اتصال به برد است. روش مناسب برای برطرف کردن ارور E4 یخچال فریزر زانوسی،‌ بررسی اتصالات و سیم کشی های سنسور دمای اتاق دستگاه در محل برد الکترونیکی است. هر خرابی که در اتصالات این بخش مشاهده می شود،‌ باید تعمیر شود. سیم های خراب را تعویض کنید و بار دیگر نمایش کد خطای E4 را بررسی کنید.

7- ارور E5 یخچال فریزر زانوسی

مهم ترین علت نمایش ارور یخچال فریزر زانوسی با شماره E5، خرابی سنسور محفظه صفر درجه دستگاه است. ممکن است سنسور از کار افتاده باشد یا یکی از اتصالات و سیم کشی های آن خراب شده باشد. یک راهکار خوب برای مقابله با ارور E5 یخچال فریزر زانوسی،‌ بررسی سنسور محفظه صفر درجه و یافتن ایرادات آن است. در صورتی که با اشکالی در محل اتصالات این سنسور مواجه شدید، هرچه سریع تر اتصالات و سیم کشی های خراب را جایگزین کنید. در نهایت اگر می بینید ایراد از خود سنسور است، اقدام به تعویض آن کنید.

8- ارور ER یخچال فریزر زانوسی

دلیل نمایش کد خطای ER یخچال فریزر زانوسی، مربوط به خرابی اتصالات برد یخ ساز می باشد. این مشکل در یخچال فریزر زانوسی با ارور ER به کاربر اطلاع داده می شود. اگر به دنبال راهی برای رفع ارور ER یخچال فریزر زانوسی هستید، کانکتورهای J4-4، J4-5 و J4-6 روی برد یخ ساز را به دقت بررسی کنید. چک کنید که کانکتور J4 روی برد اصلی سالم باشد. سپس بر روی برد اصلی به سراغ ردیف کانکتورهای 15 پین بروید و آنها را تست کنید. اگر کلیه اتصالات و کانکتورها سالم به نظر می رسند، برد کنترلی را تعویض کنید.

کدهای خطا در یخچال فریزر زانوسی و روش رفع و تعمیر آنها

9- ارور T3 یخچال فریزر زانوسی

مشکلی که منجر به نمایش کد خطای T3 و ارور یخچال فریزر زانوسی می شود، مربوط به اتصال کوتاه یا مدار باز شدن سنسور دما و رطوبت دستگاه است. جهت برطرف کردن ارور T3 یخچال فریزر زانوسی در خانه، باید بتوانید به محل سنسور رطوبت دسترسی یابید و سیم های متصل به آن مورد بررسی قرار دهید. به دنبال محل اتصال کوتاه یا مدار باز در سیم کشی های دستگاه باشید و در صورت مشاهده، اقدام به تعویض آنها کنید.

10- ارور SY – EF یخچال فریزر زانوسی

زمانی با ارور یخچال فریزر زانوسی با کد SY – EF رو به رو می شویم که فن اواپراتور دستگاه از کار افتاده و خراب شده باشد. تنها راهکار رفع کد خطای SY – EF یخچال فریزر زانوسی، بررسی فن اواپراتور، اتصالات و پروانه های آن است. اتصالات را مو به مو بررسی کرده و آنهایی که دچار اتصال کوتاه شده یا به کلی قطع شده اند را جایگزین کنید. سپس بررسی کنید که لا به لای پروانه های فن چیزی گیر نکرده باشد.

11- ارور یخچال فریزر زانوسی SY – CF

دلیل مهم مواجه شدن با ارور یخچال فریزر زانوسی با کد SY – CF، این است که برقراری ارتباط بین بردها با موفقیت انجام نشده است. برای رفع کد خطای SY – CF یخچال فریزر زانوسی، باید بتوانید ارتباطات بین بردها را بررسی کنید و علت عدم برقراری ارتباط را بیابید. ممکن است اتصالات یا سیم کشی های بین بردها و قطعات نیاز به تعویض داشته باشند.

12- ارور یخچال فریزر زانوسی SY – CE

دلیلی که منجر به نمایش ارور یخچال فریزر زانوسی با کد SY – CE می شود، خطای ارتباطی بین بردهای دستگاه (برد اصلی و نمایشگر) است که سیستم تشخیص خودکار آن را با نمایش ارور SY – CE یخچال فریزر زانوسی به ما هشدار می دهد. روش مناسب برای برطرف کردن ارور SY – CE یخچال فریزر زانوسی، بررسی کلیه اتصالات و ارتباطات بین برد الکترونیکی و برد نمایشگر است. در صورت مشاهده اتصالات خراب و از بین رفته روی هر یک از آنها، سریعاً اقدام به تعمیر محل خرابی کنید.

13- ارور OP – Normal یخچال فریزر زانوسی

دلیل ارور یخچال فریزر زانوسی با کد OP – Normal یخچال فریزر زانوسی، تشخیص مدار باز شدن سنسور فریزر دستگاه است. برای رفع کد خطای OP – Normal یخچال فریزر زانوسی، ابتدا سنسور فریزر و کلیه اتصالات آن را به دقت بررسی کنید تا علت قطعی جریان برق به سنسور و محل مدار باز را بیابید. سیم های خراب و از کار افتاده را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کنید.

14- ارور SH – Normal یخچال فریزر زانوسی

علت اصلی اینکه با ارور یخچال فریزر زانوسی و کد خطای SH – Normal مواجه شده اید، به اتصال کوتاه سنسور فریزر مربوط می شود. برای برطرف کردن ارور SH – Normal یخچال فریزر زانوسی، در مرحله اول دستگاه را از برق بکشید و بعد به سراغ اتصالات و سیم کشی های سنسور فریزر بروید و مطمئن شوید که همگی سالم هستند. چنانچه به تنهایی قادر به عیب یابی ارور SH – Normal نیستید، با مرکز تعمیرات داره چاره تماس بگیرید.

پس از مطالعه این مقاله تا حدی شناخت و آشنایی خوبی نسبت به ارور یخچال فریزر زانوسی و علت نمایش هرکدام از آنها روی پنل نمایشگر دستگاه به دست آوردیم و آموختیم در مواقعی که با این ارورها رو به رو می شویم، و باید به سراغ کدام بخش ها برویم و چه راهکارهایی را امتحان کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × یک =

keyboard_arrow_up