فهرست مطلب صفحه

بررسی کد خطاهای یخچال فریزر ویرپول

ارور یخچال فریزر ویرپول و رفع آن توسط عیسی گلستانی زاده

ارور یخچال فریزر ویرپول توسط برد الکتریکی روی صفحه نمایش رخ می دهد. این ارورها در واقع نشان دهنده این هستند که کدام یک از قطعات و بخش های دستگاه با مشکل مواجه شده و نیاز به تعمیر عیب یابی دارند. اگر یخچال فریزر ویرپول شما به هر دلیلی دچار مشکل شد، اصلا نگران نباشید چون ما در این مقاله به معرفی این خطاها و روش رفع آنها می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

کد خطا 01 یخچال فریزر و ساید ویرپول

ارور یخچال فریزر ویرپول با کد 01 در شرایطی رخ می دهد که مخزن آب با مشکل مواجه شده باشد. برای رفع ارور ابتدا بررسی کنید که آیا دریچه ورودی آب به مخزن دچار گرفتگی نشده است؟ آیا آب ساختمان وصل است؟ فیلتر دچار گرفتگی نشده است؟ مخزن سالم است؟ اگر هیچ یک از این موارد وجود نداشت، این احتمال وجود دارد که برد دچار اشکال شده باشد. تعمیر و عیب یابی برد نیاز به تخصص در زمینه تعمیر یخچال فریزر دارد.

کد خطا 02 یخچال فریزر ویرپول

درون یخچال فریزرهای ویرپول از عایق هوا برای عبور هوای سرد از فریزر به کابین یخچال استفاده میشود. اگر به دلایل مختلف این عایق گیر کرده و دچار اشکال شده باشد، در این صورت با ارور 02 مواجه خواهید شد. بررسی وضعیت عایق هوا نیاز به دانش و مهارت داشته و می توانید با ما در تیم نمایندگی تعمیر یخچال فریزر ویرپول تماس بگیرید. توجه داشته باشید که در برخی از مواقع ممکن است این ارور به دلیل اشکال در برد رخ دهد و به همین دلیل باید با دقت بررسی شود.

ارور 03 یخچال فریزر و ساید ویرپول

یکی از رایج ترین کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید ویرپول، ارور 03 می باشد. این کد خطا در شرایطی بروز می کند که فن یخچال دچار اشکال شده باشد. سیم پیچی فن و موتور آن را بررسی و در صورت وجود اشکال آن را تعمیر یا فن را تعویض کنید. اگر فن سالم است و این ارور روی صفحه نمایش داده میشود، برد نیاز به تعمیر دارد.

ارور 04 یخچال فریزر ویرپول

خرابی و اشکال در فن کندانسور در یخچال فریزرهای ویرپول با ارور 04 نمایش داده میشود. وضعیت فن را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. علاوه براین، در برخی از مواقع ممکن است برد دچار اشکال شده و فن سالم باشد.

ارور 05 یخچال فریزر و ساید ویرپول

از دیگر کدهای خطا و ارور یخچال فریزر ویرپول می توان به ارور 05 اشاره کرد. این ارور نشان دهنده خرابی در سنسور دمایی فریزر می باشد. با اهم سنج ابتدا باید مقاومت بررسی و اندازه گیری شود. اگر سنسور خراب بود باید تعویض شود و در صورت سالم بودن، برد نیاز به تعمیر دارد.

کد خطای 06 یخچال فریزر ویرپول

ارور 06 یخچال فریزر ویرپول نشان دهنده اشکال در سنسور یخچال است. مانند مورد قبل، ابتدا باید وضعیت سنسور بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. د صورت عدم رفع ارور با تعویض سنسور، برد نیز باید بررسی و عیب یابی شود. برای رفع این ارور می توانید با تعمیرکاران ما در تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

کد خطا 07 یخچال فریزر ویرپول

کد07 از ارور یخچال فریزر ویرپول در شرایطی نشان داده میشود که المنت دچار اشکال شده باشد. با خراب شدن این قطعه برفک ها ذوب نمیشود و به همین دلیل باید جدی گرفته شود. المنت را بررسی و در صورت وجود اشکال در آن باید قطعه را تعویض کنید. علاوه براین، برد نیز باید عیب یابی و تعمیر شود.

ارور 08 یخچال فریزر و ساید ویرپول

یکی از بدترین کدهای خطا و ارور یخچال فریزر ویرپول، ارور 08 می باشد که نشان دهنده خرابی در برد الکتریکی است. در صورت مواجه شدن با این ارور دستگاه را از برق بکشید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

ارور یخچال فریزر ویرپول با کد خطای D

در یخچال های ویرپول خرابی در عایق هوا با ارور D نمایش داده میشود. با توجه به اینکه دسترسی به عایق هوا نیاز به تخصص و شناخت کافی با یخچال و سیستم داخلی آن دارد، برای رفع این ارور بهترین کار تماس با تکنسین و نمایندگی می باشد.

ارور c یخچال فریزر و ساید ویرپول

اگر سنسور درون کابین یخچال های ویرپول دچار اشکال شود، ارور C را روی صفحه مشاهده خواهید کرد. با تعویض سنسور این ارور نیز برطرف میشود.

ارور CF یخچال فریزر و ساید ویرپول

اگر به دلایل مختلف از قبیل اشکال در سیم پیچی، ارتباط برد اصلی و صفحه نمایش و پنل قطع شود، ارور CF نمایش داده میشود. ابتدا باید سیم پیچی و اتصالات با دقت بررسی و در صورت نیاز برد نیز عیب یابی شود.

کد خطای – در ارور یخچال فریزر ویرپول

اگر ارور و علامت – را روی پنل یخچال فریزرهای whirlpool مشاهده کردید، به معنای این است که دمای فریزر بیشتر از -11 درجه است. برای رفع ارور لازم است قطعات مختلفی از جمله فن فریزر و کندانسور و کمپسور بررسی و عیب یابی شوند. در برخی از مواقع اشکال در کمپرسور یا موتور دلیل رخ دادن این ارور است و نیاز به تعمیرات تخصصی دارد.

کد خطای 7 به عنوان ارور یخچال فریزر ویرپول

اگر ولتاژ ورودی به مدار دستگاه بیش از مقدار استاندارد باشد، ارور -7 روی صفحه نمایش داده میشود. برای رفع ارور ابتدا یک مرتبه ریست هشدار را فشار دهید. اگر ارور برطرف نشد، لازم است برد توسط تعمیرکار متخصص بررسی و عیب یابی شود.

ارور 8- یخچال ویرپول

این ارور در یخچال های ویرپول نمایش داده میشود و نشان دهنده این است که دما بیش از اندازه افزایش پیدا کرده است. ابتدا باید تمام فن ها بررسی و در صورت اشکال تعمیر و تعویض شوند. علاوه براین، کمپرسور نیز باید بررسی و عیب یابی شود.

کد خطای AL01 یخچال فریزر ویرپول

از دیگر کدهای خطا و ارور یخچال فریزر ویرپول می توان به ارور AL01 اشاره کرد که به دلیل از کار افتادن سنسور دمایی رخ می دهد. برای رفع ارور ابتدا باید سنسور را بررسی و در صورت سالم بودن قطعه، برد باید عیب یابی و تعمی شود.

ارور AL02 یخچال فریزر و ساید ویرپول

ارور AL02 یخچال فریزر ویرپول نشان دهنده خرابی در سنسور دمایی NTC بوده و باید تعویض شود.

ارور AL03 یخچال فریزر و ساید ویرپول

مانند دو مورد قبل، ارور یخچال فریزر ویرپول با کد AL03 نشان دهنده اشکال در سنسور است. اگر سنسور دمایی کابین فریزر شکسته باشد، با این ارور روی صفحه مواجه خواهید شد.

کد خطاهای یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول در فراگستر

ارور E0 یخچال فریزر ویرپول

در یخچال فریزرهایی که دارای یخساز هستند، اگر با ارور E0 مواجه شدید، نشان دهنده این است که اجزای یخساز خراب اند. تمام قطعات و اجزای یخساز باید به طور دقیق بررسی و عیب یابی شوند.

ارور یخچال فریزر ویرپول با کد E1

در برخی از مدل های یخچال فریزر ویرپول، خرابی در سنسور دمایی یخچال با ارور E1 نمایش داده میشود. ابتدا بررسی کنید آیا اتصالات سنسور سالم است یا خیر؟ علاوه براین، اگر سنسور خراب است باید با قطعه سالم آن را تعویض کنید.

کد خطا E2 یخچال فریزر ویرپول

خرابی و اشکال در سنسور کابین فریزرهای ویرپول با ارور E2 نمایش داده میشود. بررسی کنید که آیا اتصالات سنسور سالم هستند یا خیر؟ با تعویض سنسور در اغلب مواقع این ارور برطرف میشود، در غیر این صورت باید برد نیز بررسی و عیب یابی شود.

کد خطاهای E4 و E5 در ارور یخچال فریز ویرپول

هر یک از دو ارور E3 و E4 یخچال فریزر و ساید whirlpool نشان دهنده خرابی در فن کندانسور می باشد. با تعمیر فن یا تعویض آن ارور برطرف میشود.

کد خطا E5 یخچال فریزر و ساید ویرپول

اگر ارور یخچال فریزر ویرپول با کد E5 روی صفحه نمایش داده شد، لازم است سنسور فریزر تعویض شود.

کد خطای E6 یخچال فریزر ویرپول

از مهم ترین کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید ویرپول می توان به ارور E6 اشاره کرد. این ارور نشان دهنده اشکال در برد بوده و نیاز به تعمیر تخصصی دارد.

خطای E7 به عنوان یک ارور یخچال فریزر ویرپول

ارور E7 نشان دهنده اشکال در سنسور محیطی یخچال ویرپول می باشد و باید این قطعه تعویض شود. اگر سنسور سالم است، ترمودیسک و ترموفیوز نیز باید عیب یابی و در صورت نیاز تعویض شوند.

ارور E8 یخچال فریزر ویرپول

در برخی از مدل های یخچال ویرپول خرابی در سنسور محیطی یخچال با ارور E6 نمایش داده میشود. با تعویض این قطعه و استفاده از سنسور سالم می توان ارور را برطرف کرد. در صورت عدم رفع ارور با تعویض سنسور، ترمودیسک و ترموفیوز نیز باید بررسی و تعمیر شوند.

کد خطای E9 یخچال فریزر و ساید ویرپول

به چند دلیل مهم ممکن است ارور یخچال فریزر ویرپول با کد E9 روی صفحه نمایش داده شود. باز بودن درب یخچال برای مدت طولانی و ورود هوای گرم به داخل و افزایش دمای دستگاه از مهم ترین دلایل می باشند. علاوه براین، دیفراست یخچال فریزر نیز ممکن است با اختلال مواجه شده باشد و باید تعمیر شود. کمپرسور، ترمودیسک، ترموفیوز از جمله قطعاتی هستند که نیاز به تعمیر و عیب یابی دارند.

ارور EE یخچال فریزر و ساید ویرپول

از جمله کدهای خطا و ارور یخچال فریزر ویرپول می توان به ارور EE اشاره کرد. این ارور نشان دهنده اشکال در یخساز است و باید سنسور و برد بررسی شوند.

در صورت مشاهده کدهای خطا و ارور یخچال فریزر ویرپول، با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده جهت تعمیر یخچال جنرال الکتریک با شماره زیر تماس بگیرید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست + یازده =

keyboard_arrow_up