همه چیز درباره تعمیر برد یخچال سامسونگ از 0 تا 100

تعمیر برد یخچال سامسونگ در تهران و کرج عیسی گلستانی زاده

تعمیر برد یخچال سامسونگ را چگونه انجام دهیم؟ صفحه الکترونیکی یخچال یا همان برد، مغز یخچال است و تمامی دستوراتی که به یخچال داده می‌شود اعم از روشن و خاموش شدن خودکار موتور، کمپرسور و فن‌ها همگی از برد صادر می‌شود. در این مقاله به بررسی و آموزش عیب یابی برد یخچال فریزر سامسونگ می پردازیم. پس با ما از ابتدا تا انتهای این مطلب همراه باشید.

تشخیص خرابی برد یخچال سامسونگ در تهران و کرج

اگر یکی از موارد ذیل برای یخچال و فریزر سامسونگ شما رخ دهد، می‌توان گفت برد یخچال samsung نیاز به تعمیر پیدا کرده است:

  • اگر با وجود اتصال به برق، یخچال فریزر کار نکند
  • اگر در حین روشن بودن یخچال، یک مرتبه دستگاه خاموش شود
  • اگر کار کردن یخچال سامسونگ با سر و صداهایی همراه شود
  • ظهور ارورهای F1، C1 یا F10g به روی نمایشگر یخچال سامسونگ

مراحل تعمیر برد یخچال سامسونگ

تعمیر برد یخچال‌های سامسونگ کار بسیار تخصصی است و نیازمند دانش کافی و تجربه بالا است، برای بررسی و تعمیر برد الکترونیکی یخچال و فریزرهای سامسونگ بهتر است مراحل زیر را با دقت دنبال کنید:

قطع جریان برق به صورت کامل

در اولین مرحله بهتر است که یخچال را از برق جدا کنید و آن را کمی به سمت جلو بکشید تا از دیوار پشتی کمی فاصله بگیرد. تعمیر برد یخچال سامسونگ یا حداقل بررسی آن ممکن است حداقل 30 دقیقه طول بکشد، پس بهتر است مواد غذایی فاسد شدنی را به یک یخچال دیگر یا محل خنک‌تری انتقال دهید.

برداشتن پوششِ برد الکترونیکی

بسته به نوع یخچال و فریزر سامسونگ برد الکتریکی آن ممکن است در پشت آن یا روی سقف یخچال قرار داشته باشد. پس از پیدا کردن محل بُرد با استفاده یک پیچ گوشتی، تمام پیچ‌های پوشش برد را باز کنید و پوشش را از آن جدا کنید.

جدا کردن سیم‌ها جهت تعمیر برد یخچال سامسونگ

قبل از جدا کردن کامل سیم‌ها از برد بهتر است یک عکس از کل برد گرفته که برای نصب دوباره آن به مشکلی بر نخورید. بسته به نوع کانکتور شاید مجبور شوید به وسیله انبردست سوزنی اتصالات را خاموش کنید و زبانه قفل را باز کنید. برای برداشتن بُرد دقت کنید که همه سیم‌ها را از آن جدا کرده‌اید.

همه چیز درباره تعمیر و عیب یابی برد یخچال سامسونگ

نصب برد جدید روی یخچال samsung

پس از آنکه تمامی زبانه‌های پلاستیکی را که تخته برد به آنها وصل است را جدا کردید و بُرد را به آرامی درآوردید، برد جدید را جایگزین کنید و تمامی پیچ‌های پلاستیکی را مجددا به آن وصل کنید. سپس با استفاده از عکسی که در مراحل قبلی گرفته‌اید، تمام سیم‌ها را به درستی قرار بدهید.

اگر برد یخچال شما نسوخته باشد و قابل تعمیر باشد باید آن را به یک تکنسین مجرب نشان دهید. از آنجایی که تعمیر برد یخچال فریزرهای سامسونگ کار بسیار تخصصی است ممکن است چندروزی به طول بیانجامد، پس برای تعمیر آن هیچ عجله‌ای نکنید.

دلایل عمده خرابی برد یخچال فریزرهای سامسونگ

حال که از مراحل تعمیر برد یخچال سامسونگ برایتان گفتیم، بد نیست که درباره دلایل اصلی خراب شدن این قطعه الکتریکی هم بدانید. در ادامه به برخی از این دلایل عمده اشاره کرده‌ایم.

نوسانات برق؛ قاتل اصلی بردهای الکتریکی

اصلی‌ترین دلیل خرابی بردهای الکتریکی نوسانات برقی است که می‌تواند به بخش‌های مختلف برد اصلی یخچال فریزرهای سامسونگ آسیب بزند. بهترین راه برای اجتناب از این اتفاق خرید یک محافظ برق مخصوص برای یخچال است. دقت داشته باشید که یخچال را به صورت تکی به محافظ برق وصل کنید و هرگز آن را با سایر وسایل برقی دیگر به محافظ وصل نکنید.

نشت آب به برد اصلی

ممکن است در هنگام تمیز کردن یخچال یا آشپزخانه به محفظه برد اصلی یخچال سامسونگ شما آب نفوذ کرده باشد و این موضوع باعثِ خرابی یا حتی سوختن کامل برد شود. برای جلوگیری کردن از این اتفاق بهتر است قبل از تمیز کردن یخچال آن را خاموش کنید و پس از پایان کار هم فوراً آن را روشن نکنید.

سهل‌انگاری در تعمیر قطعات دیگر یخچال

ممکن است قطعه‌ای از مدار دچار آسیب شده باشد و شما برای تعمیر آن اقدام نکرده باشید، این موضوع ممکن است به سوختن کامل بُرد منجرب شود. با مشاهده کوچک‌ترین مشکلی در کارکردِ یخچال باید آن را با تکنسین‌های مجرب درمیان بگذارید تا به خرابی بُرد اصلی منجرب نشود.

آموزش عیب یابی و تعمیر برد یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ در تهران و کرج

اگر به هر دلیلی موفق به تعمیر برد یخچال سامسونگ خود نشدید، کافی است با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده به شماره موبایل زیر تماس حاصل فرمایید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

13 − یازده =

keyboard_arrow_up