تعمیر یخچال دوو در شرکت فراگستر

همه یخچال فریزرها در برندهای مختلف قطعا نیاز به سرویس و یا تعمیرات دارند. یخچال فریزر برند Daewoo هم از این موضوع مستثنی نیستند. لذا برای عیب یابی ، سرویس و تعمیر یخچال دوو بایستی از یک کارشناس مجرب کمک بگیرید. در این مقاله به برخی از مشکلات و خرابی های رایج یخچال فریزر برند Daewoo می پردازیم.

برخی مشکلات رایج یخچال فریزر ها و ساید بای ساید برند Daewoo

1- خنک نشدن یخچال فریزر و ساید بای ساید Daewoo

خنک نشدن یخچال فریزر یا ساید بای ساید دوو می تواند به دلایل مختلفی باشد. دلایلی همچون خراب شدن فن، مشکلات مربوط به کمپرسور، وجود برفک و یخ داخل اپراتور یخچال فریزر، مشکل مربوط سوییچ درب یخچال، خرابی یا گرفتگی لوله دیفراست، خرابی سنسور  و… می توانند مانع از خنک شدن یخچال فریزر و یا ساید بای ساید دوو شوند.

2- بوی بد یخچال فریزر و ساید بای ساید Daewoo

زمانی که از داخل محفظه یخچال فریزر Daewoo بوی بد به مشام می رسد، به خرابی و مشکل ذغال بوگیر آن ربط دارد. لذا باید برای رفع این بوی بد یا با جوش شیرین و وانیل بدنه داخلی دستگاه را بشویید و چند تکه ذغال در داخل آن قرار دهید. در غیر این صورت برای رفع مشکل با کارشناس تعمیرات تماس بگیرید.

3- صدای غیرطبیعی یخچال فریزر دوو

برای تعمیر یخچال دوو گاهی صدای غیرطبیعی یخچال فریزر میتواند مربوط به خرابی فن یا خرابی کمپرسور و یا تراز نبودن دستگاه باشد. اگر با تکان دادن بدنه دستگاه صدای غیرعادی یخچال قطع شود احتمالا دستگاه شما تراز نیست و لرزش لوله های متصل به موتور یخچال دوو باعث بروز صدا می گردد.

4- یک سره کار کردن یخچال فریزر دوو

در صورتی که یخچال فریزر دوو شما یکسره کار میکند ممکن است به دلیل نشتی گاز این حالت رخ بدهد که به تبع آن سرمای دستگاه نیز از بین خواهد رفت. علت دیگر یکسره کارکردن یخچال خرابی ترموستات یا سنسورهاست که به موجب این خرابی تمام مواد غذایی داخل یخچال منجمد خواهند شد.

5- کار نکردن فن کندانسور در تعمیر یخچال دوو

در صورتی که فن کندانسور (فن کنار موتور یخچال) کار نکند میتواند موجب آسیب دیدن کمپرسور یخچال دوو شود. از نشانه های خرابی فن کندانسور یخچال صدای غیرطبیعی از پشت دستگاه و داغ شدن بیش از حد کنار درب یخچال می باشد.

تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید دوو توسط عیس گلستانی زاده

6- کار نکردن موتور یخچال فریزر دوو

موتور یخچال فریزر دوو برای چند ثانیه روشن شده و مجددا قطع میشود. احتمالا کمپرسور (موتور ) یخچال فریزر دوو سوخته است. ممکن است رله اورلود دستگاه نیز خراب شده باشد.

7- روشن نشدن یخچال فریزر دوو

برای تعمیر یخچال دوو در صورت روشن نشدن یخچال فریزر دوو پریز برق و دوشاخه یخچال را بررسی نمایید . ممکن است به دلیل خرابی برد اصلی یخچال فریزر دوو دستگاه روشن نشود.

8- یخ زدن مواد داخل یخچال دوو

گاهی تعمیر یخچال دوو بخاطر یخ زدن مواد غذایی است. علت یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال دوو میتواند مربوط به خرابی دمپر هوای مابین یخچال و فریزر باشد. همچنین خرابی برد اصلی دستگاه نیز میتواند باعث بروز چنین ایرادی بگردد.

9- خرابی برد الکترونیکی یخچال فریزر دوو

برد الکترونیکی دستگاه که نقش اساسی در عملکرد دستگاه دارد و همچون مغز انسان عمل میکند ، ممکن است به دلیل نوسانات برقی و یا شستن یخچال خراب شود که در این صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض برد اصلی یخچال دوو میباشد.

10- خرابی لاستیک دور درب یخچال دوو

جهت تعمیر یخچال دوو گاهی با خرابی لاستیک دور درب یخچال مواجه می شویم. که باعث هدر رفتن سرمای داخل یخچال و کاهش طول عمر موتور یخچال دوو میشود و همچنین باعث افزایش مصرف برق میگردد.

با هر یک از این مشکلات وربرو شدید، کافی است با گارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

7 + 7 =

keyboard_arrow_up