همه چیز درباره خطا یا ارور های ماشین ظرفشویی ال جی LG

ارور های ماشین ظرفشویی ال جی LG در تهران و کرج

ارور های ماشین ظرفشویی ال جی LG مانند سایر برندهای ماشین ظرفشویی معمولا بر روی صفحه نمایش دیجیتالی این دستگاه ظاهر می شود. در این مقاله از samseri به بررسی 12 مورد از رایج ترین ارورها در ظرفشویی ال جی می پردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی LG

زمانی ارور یا خطا IE در ماشین ظرفشویی ال جی نمایان می شود که آب کافی وارد دستگاه نشود. موارد زیر منجر به بروز این خطا در دستگاه شما می شوند:

 • ایرادات مربوط به آب منزل را چک کنید.
 • ایرادات مربوط به شلنگ ورودی آب را بررسی نمایید.
 • ممکن است ایراد در شیربرقی و میکروسوئیچ نشتی و .. وجود دارد که باید چک شود.

راه حل رفع ایراد کد خطا یا ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

برای برطرف کردن خطای E1 بایستی بررسی کنید که شیر آب  کاملا باز باشد و همچنین فشار آب منزل نیز مناسب باشد. همچنین مسیر شلنگ ورودی آب را چک کنید. امکان دارد پیچ یا تاخوردگی داشته باشد و مانع ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی شود.

ارور AE یا ارور EI در بین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی LG

کد خطا یا ارور AE یا EI در ماشین ظرفشویی ال جی زمانی نمایان می‌شود که سنسور نشتی کف ماشین ظرفشویی وجود یک نشتی آب را تشخیص دهد.

دلایل بروز خطای AE در بین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی

 • نشتی از اتصالات شلنگ ها
 • نحوه چیدمان ظروف داخل ظرفشویی
 • نشتی از قطعات داخلی ماشین ظرفشویی

برای رفع ایراد AE یا EI ماشین ظرفشویی ال جی موارد زیر را بررسی نمایید:

 • ممکن است محل تخلیه ماشین ظرفشویی گرفتگی داشته باشد و مانع تخلیه کامل آب شود و باعث نشتی از شلنگ تخلیه شود.
 • در صورتی که کف آشپزخانه را شسته باشید امکان دارد این ارور را مشاهده نمایید ، در این حالت بهتر است چند ساعت ماشین ظرفشویی را خاموش کنید تا محیط زیر آن خشک شود. .
 • هنگام چیدن ظروف داخل ماشین ظرفشویی توجه کنید اگر داخل ظروف آب وجود داشته باشد بهتر است آن را داخل سینگ خالی کرده و بعد داخل دستگاه قرار دهید ، تا از بروز همچین مشکلی جلوگیری شود.

خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی LG در تهران و کرج توسط عیسی گلستانی زاده

ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی LG

کد خطا یا ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی بیانگر ایراد در تخلیه آب دستگاه می باشد. ممکن است علت به وجود آمدن خطا یا ارور OE و عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی موارد مربوط به فاضلاب منزل یا شلنگ تخلیه باشد. همچنین عدم تمیز بودن فیلترهای ماشین ظرفشویی و یا ایرادات مربوط به پمپ تخلیه از دیگر علل بروز خطای OE در بین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی می باشد.

برای رفع ایراد کد خطا یا ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی موارد زیر را انجام دهید :

 • ابتدا محل تخلیه آب ماشین ظرفشویی را بررسی کنید، یعنی جایی که شلنگ تخلیه دستگاه به فاضلاب منزل متصل شده است.امکان دارد گرفتگی داشته و مانع تخلیه آب می شود.
 • بعد مسیر شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را بررسی کنید تا مطمئن شوید شلنگ تاخوردگی با پیچ خوردگی نداشته باشد.
 • ارتفاع شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی از زمین نیز مهم می باشد.شلنگ تخلیه حتما باید حداقل77 سانتی متر و حد اکثر یک متر از سطح زمین بالا آمده و بعد به فاضلاب وصل شود.

خطای PF در بین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی LG

کد خطا یا ارور PF در ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به ایرادات برق می باشد. از علل نمایش این خطا در بین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی می توان به قطع و وصل شدن جریان برق منزل، ایراد از محافظ یا سه راهی برق و مشکل برقی ماشین ظرفشویی اشاره کرد.

برای رفع ایراد خطا PF در ماشین ظرفشویی ال جی موارد زیر را بررسی نمایید:

هنگامی که ماشین ظرفشویی تان حین کار باشد و جریان برق منزل قطع شود و بعد وصل شدن برق دستگاه پیغام PF را در بین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی نمایش می دهد. شما می توانید یکی از کلید های روی پنل ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید تا ارور از صفحه نمایش محو شود تا بتوانید از نو دستگاه را راه اندازی کنید.

ارور CL در ماشین ظرفشویی LG

ارور یا کد خطا CL مربوط به قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی می‌باشد. برای رفع خطا یا پیغام CL ماشین ظرفشویی موارد زیر را انجام دهید:

نمایش ارور CL به معنی فعال بودن ویژگی قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی می‌باشد، قفل کودک یک سطح محافظتی برای جلوگیری از تغییر وضعیت تنظیمات و یا راه اندازی ظرفشویی توسط کودکان می‌باشد. برای برطرف کردن ارور CL می‌توانید کلید Child Lock را برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شده و همه کلیدها بتوانند به درستی کار کنند.

خطای bE در بین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی LG

کد خطا یا ارور bEدر ماشین ظرفشویی ال جی زمانی نمایان می شود که داخل دستگاه بیش از حد کف ایجاد شده باشد یا ماشین ظرفشویی تراز نباشد.

بهتر است پس از مشاهده پیغام bE  موارد زیر را انجام دهید :

 1. برای شستشو ظروف از مواد شوینده دستی استفاده نکنید و فقط از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.
 2. امکان دارد ماشین ظرفشویی تراز نباشد ، اطمینان حاصل کنید که دستگاه به درستی تراز شده باشد.

کد خطای F دربین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی LG

با انتخاب برنامه Auto در ماشین ظرفشویی برخلاف سایر برنامه ها که از ابتدا زمان شستشو را نمایش می دهند، این برنامه علامت F را نمایش می دهد. در این حالت حس گر تمیزی آب دستگاه کار کرده و زمان و دمای آب شستشو را با توجه به میزان چرب بودن ظروف تشخیص می دهد. امکان دارد این عملکرد چند دقیقه زمان ببرد. پیغام F در ماشین ظرفشویی ال جی یک عملکرد طبیعی می باشد.

خطای f در ماشین ظرفشویی ال جی lg

ارور St در ماشین ظرفشویی LG

کد خطای St در بین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی نشان دهنده فعال بودن عملکرد UV است. به دلیل این که رطوبت موجود درکابین باعث رشد باکتری ها می شود ،این برنامه برای از بین بردن باکتری های احتمالی استفاده می شود. این برنامه بعد از اتمام کامل کار ماشین ظرفشویی ال جی شروع می شود .مدت زمان این عملکرد 4 ساعت است.

ارور Cd در ماشین ظرفشویی LG

کد خطا یا ارور Cd در ماشین ظرفشویی ال جی نشان دهنده خنک سازی بعد از خشک کن (Cool dry) می باشد. بعد از اتمام کامل کار ماشین ظرفشویی این پیغام نمایان می شود  تا 4 ساعت روی نمایشگر باقی می ماند. این پیام یک عملکرد طبیعی در ماشین ظرفشویی می باشد و در بین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی ایراد محسوب نمی شود.

کد خطای FE در بین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی LG

زمانی که سنسور دستگاه تشخیص دهد آب وارد شده داخل ماشین ظرفشویی بیش از حد معمول است ارور FE می‌دهد. علت بروز ارور یا پیغام FE در ماشین ظرفشویی ال جی ایرادات شیر برقی یا برد می‌باشد. هنگامی که ارور FE روی نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایان می‌شود برای رفع عیب نیاز به بررسی از طرف تکنسین جهت تعمیر ماشین ظرفشویی می‌باشد.

اگر به هر دلیلی موفق به تعمیر ظرفشویی ال جی خود نشدید، کافی است با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده به شماره موبایل زیر تماس حاصل فرمایید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

18 − هفده =

keyboard_arrow_up