معرفی لیست ارور یخچال فریزر هایسنس

ارور یخچال فریزر هایسنس تعمیر در تهران و کرج 1402

ارور یخچال فریزر هایسنس مانند سایر برندها روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می شود. Hisense مجهز به سیستم عیب‌یابی خودکار است و با نمایان شدن ارور یخچال هایسنس می‌توان تا حد زیادی مشکلات سیستم یخچال را متوجه شد.

مکانیسم عیب‌یابی ارور یخچال فریزر هایسنس خطاها را به‌شکل کدهایی که در سیستم کنترل مرکزی دستگاه برنامه‌ریزی شده‌اند، نشان می‌دهد. این کدها برای اکثر کاربران یخچال پیچیده هستند. با این وجود در این مقاله از samseri اطلاعات کاملی در مورد نحوه رفع خطای یخچال هایسنس ارائه می کنیم.

ارور E1 در یخچال فریزر هایسنس

کد E1 ارور یخچال هایسنس در قسمت نمایش دمای یخچال ظاهر می‌شود و بیانگر وجود نقص در سنسور یخچال است. این خطا نشان می‌دهد که در سنسور دمای محفظه یخچال اتصال کوتاه یا مدار باز اتفاق افتاده است.

سنسور را با استفاده از مولتی‌متر یا سوئیچ اهم بررسی کنید. مقاومت سنسور را بگیرید و آن را با مقاومت استاندارد مقایسه کنید. همچنین باید مشخص کنید که آیا اتصال صحیح است یا خیر. اگر سنسور دما معیوب است، برای رفع ارور یخچال هایسنس باید آن را تعویض کنید. به‌همین ترتیب در صورت معیوب بودن کنترل PCB باید آن را عوض کنید. در صورتیکه قادر به تعویض سنسور نیستید با کارشناس مجرب ما عیسی گستانی زاده به شماره موبایل زیر تماس بگیرید:

09121328340

ارور E3 یخچال هایسنس؛ خرابی سنسور فریزر

این ارور یخچال فریزر هایسنس ناشی از معیوب بودن سنسور فریزر است و در قسمت نمایش دمای فریزر ظاهر می‌شود. سنسور را با استفاده از مولتی‌متر یا سوئیچ اهم بررسی کنید. مقاومت سنسور را بگیرید و اندازه آن را با اندازه استاندارد مقایسه کنید. بقیه مراحل دقیقا مانند ارور E1 است. در صورت معیوب بودن سنسور و کنترل PCB باید آنها را تعویض کنید.

ارور E4 یخچال هایسنس؛ معیوب بودن سنسور یخ‌زدایی

وقتی ناحیه نمایش دمای فریزر کد E4 در نمایشگر ارور یخچال هایسنس نمایان می‌شود، در سنسور یخ‌زدایی مشکلی به‌وجود آمده است. کد خطای E4 در پنجره دیجیتال نمایش داده می‌شود. در این صورت سنسور یخ‌زدایی اواپراتور اتصال کوتاه یا مدار باز است. برای اینکه دقیقا بدانید چه چیزی باعث ایجاد این ارور یخچال هایسنس شما شده است، باید مقاومت سنسور را اندازه بگیرید. همچنین باید اتصالات سیم‌کشی منتهی به سنسور را چک کنید.

ارور E6 یخچال هایسنس؛ گرمای بیش‌ازحد کمپرسور به‌دلیل انسداد کویل کندانسور

این ارور یخچال فریزر هایسنس نشان می‌دهد که انسدادی در کویل کندانسور ایجاد شده است و باعث شده کمپرسور گرمتر از حد معمول کار کند. بررسی کنید که اجزا و سیم‌پیچ‌های پشت آن پوشیده از گردوغبار نباشند. در صورت کثیف بودن باید قسمت‌های پشتی را با هواکش یا برس گردگیری کنید.

در مرحله بعد بررسی کنید که موتور فن کندانسور به‌درستی کار کند. اگر فن عمل دمیدن را به‌شکل صحیح انجام ندهد، کمپرسور خنک نمی‌شود و در طی چرخه تبرید به‌طور ناگهانی خاموش می‌شود. اگر این فن در حال دمیدن باشد و کندانسور نیز تمیز باشد، احتمالا علت جدی‌تری باعث نمایش کد E6 ارور یخچال هایسنس شده است.

ارور F1 یخچال هایسنس؛ انسداد دریچه

ارور یخچال فریزر هایسنس با کد F1 نشان می‌دهد که دریچه مسدود شده است. بررسی کنید که مهروموم درب تماس خوبی داشته باشد و ضعیف یا شل نباشد. از آنجا که ممکن است دریچه هوا مسدود شده باشد، باید یخ اطراف آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ چیز بر مهروموم درب اثرگذار نیست.

در مرحله بعد بررسی کنید که سیم‌پیچ‌ها و اجزای پشت آن پوشیده از گردوغبار نباشند. در صورت کثیف بودن باید آنها را با استفاده از برس یا هواکش گردگیری کنید. در حالی که این بررسی‌ها را انجام می‌دهید، چک کنید که کمپرسور داغ نشود.

اواپراتور را نیز از نظر تجمع یخ بررسی کنید. تجمع یخ در اواپراتور ممکن است باعث نمایش کد خطای F1 شود. اگر یخ را بیش از مقدار استاندارد مشاهده کردید، باید به یخ‌زدایی یخچال اقدام کنید.

ارور F2 یخچال هایسنس؛ خرابی مادربرد یا برد کنترل

اگر ارور F2 را روی یخچال فریزر هایسنس خود مشاهده کردید، باید بررسی کنید که مادربرد یا برد کنترل آسیب دیده‌اند یا خیر. برای این کار به‌دنبال نشانه‌های آسیب‌دیدگی در مادربرد یا برد کنترل باشید. ممکن است همزمان با مشاهده این خطا متوجه خالی بودن برد کنترل شوید که علت آن به مادربرد مربوط است. برای یافتن محل مادربرد قسمت زیر پوشش پشت محفظه یخچال را نگاه کنید.

ممکن است علت ظاهر شدن کد F2 در ارور یخچال فریزر هایسنس تشکیل یخ در فن خنک‌کننده باشد. در این صورت هوای سرد نمی‌تواند به‌خوبی گردش کند. برای خلاصی از شر یخ‌های ساخته‌شده پانل حاوی فن را بردارید. سپس از سشوار برای آب کردن یخ استفاده کنید. یخ‌زدایی فن‌های خنک‌کننده و سوراخ تخلیه چند بار در سال از نمایش خطای F2 در یخچال شما جلوگیری می‌کند.

خطای یخچال فریزر Hisense + روش تعمیر آن

ارور dr یخچال هایسنس، تشخیص باز بودن درب توسط کنترل

این ارور یخچال فریزر هایسنس نشان می‌دهد که سنسور کنترل باز بودن درب را تشخیص داده است که یکی از مشکلات رایج درب یخچال به‌شمار می‌آید. برای بستن درب و از بین رفتن ارور dr، یخچال را از برق بیرون بکشید. قسمت مهروموم درب را تمیز کنید.

کمی درب را محکم‌تر از حد معمول ببندید. دوباره یخچال را وصل کنید. اگر خطای dr برطرف نشد، دو دکمه بالای کنترل را فشار داده و نگه دارید تا قفل آن باز شود. یخچال را خالی کنید و درب آن را به مدت 24 تا 36 ساعت باز بگذارید.

مجددا یخچال را به برق وصل کنید. انتظار مقداری آب روی کف را داشته باشید. ۸ ساعت دیگر صبر کنید تا به دمای مطلوب باز گردد. اگر متوجه شدید که ارور همچنان پابرجاست، راه‎‌حل پیشنهادی بعدی یخ‌زدایی است. برای حل مشکل باید سنسور دما را با یک مولتی‌متر تست / تعویض کنید یا عنصر گرمایی را یخ‌زدایی کنید. می‌توانید هر دو کار را نیز با هم انجام دهید.

ارور h یخچال هایسنس؛ خطای دمای بالا

خطای h در ارور یخچال فریزر هایسنس نشان‌دهنده بالا بودن بیش از حد دماست. برای حل آن می‌توانید از تنظیمات دما استفاده کنید، اما به‌محض بالا رفتن دما مجددا این خطا ظاهر می‌شود. برای رفع آن بهتر است کویل‌های زیر یخچال را با استفاده از یک برس یا هواکش تمیز کنید. اگر هنوز دفترچه راهنمای یخچال خود را دارید، به آن رجوع کنید و ببینید برای خنک نگه داشتن یخچال چه اقداماتی را باید به صورت منظم انجام دهید.

ارور یخچال هایسنس کدE0؛ نقص در سنسور محیط

این ارور یخچال فریزر هایسنس نشان‌دهنده نقص در سنسور محیط است و در ناحیه نمایش دمای فریزر نشان داده می‌شود. با مشاهده این ارور یخچال هایسنس متوجه خواهید شد که در سنسور محیطی مشکلی وجود دارد.

کد Eb در ارور یخچال فریزر هایسنس؛ خرابی یخساز

وقتی ناحیه نمایش دمای فریزر کد خطای Eb را نشان می‌دهد، بدین معنی است که در یخساز یخچال شما اختلالی وجود دارد. برای بررسی مشکل باید سیم متصل بین مادربرد و یخساز را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید.

کد Ec در ارور یخچال فریزر هایسنس؛ اشکال در ارسال ارتباط

این ارور یخچال فریزر هایسنس در صفحه نمایش دیجیتال شما ظاهر می‌شود و نشان می‌دهد که در توانایی ارسال ارتباط یخچال شما مشکلی وجود دارد. در واقع بین PCB اصلی و PCB صفحه نمایش مشکل ارتباطی وجود دارد.

چنین مشکلات ارتباطی برای یخچال مضر هستند. برای تعمیر آن باید پایانه سیم را بررسی کنید. مطمئن شوید که پایانه سالم است و بین PCB صفحه نمایش و PCB برق ثابت نیست. در گام بعد باید بررسی کنید که PCB اصلی و PCB نمایشگر در بهترین شرایط کارکردی خود باشند. هر کدام از آنها در صورت معیوب بودن باید تعویض شوند و با PCB سالم جایگزین شوند.

ارور Er یخچال هایسنس؛ اشکال در دریافت ارتباط

وقتی توانایی دریافت ارتباط در یخچال شما از بین می‌رود، کد Er به عنوان ارور یخچال فریزر هایسنس روی صفحه نمایش آن ظاهر می‌شود.

ارور یخچال هایسنس کد EF؛ اتصال کوتاه یا مدار باز بودن موتور فن

ارور یخچال فریزر هایسنس با کد EF به دو موضوع اشاره می‌کند:

  • اتصال کوتاه موتور فن
  • مدار باز موتور فن

مقاومت موتور را با مولتی‌متر و سوئیچ اهم اندازه بگیرید. همچنین درست بودن اتصال را بررسی کنید. قرائت خود از مقاومت را با مقدار استاندارد مقایسه کنید. اگر تفاوت زیادی وجود دارد، ممکن است موتور فن و PCB کنترل معیوب باشند. در صورت معیوب بودن باید آن‌ها را تعویض کنید.

همه خطاهای یخچال فریزر و ساید بای ساید هایسنس

اگر موفق به تعمیر یخچال خود نشدید، با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده با شماره موبایل زیر تماس بگیرید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده − 10 =

keyboard_arrow_up