معرفی لیست خطاهای یخچال فریزر و ساید بای ساید حایر

ارور یخچال فریزر حایر مانند سایر برندهای یخچال فریزر بر روی صفحه نمایش دیجیتالی آن ظاهر می شود. کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید حایر در مدل های مختلف مشترک می باشد و با شناخت آنها می توان از اختلال در قطعات داخلی مطلع شد. در این مقاله از samseri قصد داریم به معرفی تک تک ارورهای این یخچال حایر به همراه روش رفع آنها بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کد خطای f1  در ارور یخچال فریزر حایر

درون تمام یخچال فریزرها سنسور دما در نظر گرفته شده است که نقش مهمی در نحوه روشن و خاموش شدن موتور دارند. اگر سنسور یخچال حایر دچار اشکال شود، روی صفحه نمایش آن ارور F1 را مشاهده خواهید کرد. به کمک اهم سنج میزان مقاومت سنسور را اندازه گیری و در صورت معیوب بودن آن را با قطعه جدید تعویض کنید. اگر سنسور سالم باشد، برد نیاز به تعمیر دارد. توجه داشته باشید که عیب یابی برد باید توسط تیم های ماهر در زمینه تعمیر یخچال فریزر انجام شود.

ارور یخچال فریزر حایر با کد F2

مانند ارور قبل، در صورت خراب شدن سنسور فریزر با ارور F2 حایر مواجه خواهید شد. ابتدا بررسی کنید که آیا اتصالات سنسور و همچنین میزان مقاومت آن درست است یا خیر؟ در صورت معیوب بودن قطعه باید تعویض شود و غیر این صورت برد نیز توسط تعمیرکار باید عیب یابی گردد.

ارور f3 یخچال فریزر حایر

خرابی در سنسور دمای محیط با ارور F3 یخچال حایر نمایش داده میشود. سنسور ها به کمک اهم سنج بررسی و عیب یابی میشوند. در صورت نیاز این قطعه را تعویض و اگر سالم بود، برد را بررسی و عیب یابی کنید.

ارور F4 یخچال فریزر حایر

از دیگر کدهای خطا و ارور یخچال فریزر حایر که خرابی سنسور دمای فریزر را نشان می دهد، ارور F4 است. این ارور دقیقا شبیه به ارور F2 می باشد و برای رفع آن یا باید سنسور تعویض شود و در صورت نیاز برد نیز باید بررسی گردد.

کد خطای f5 یخچال فریزر حایر

ارور F5 یخچال فریزر حایر نشان دهنده اشکال در سیستم دیفراست است. برای رفع این ارور ابتدا باید اتصالات به سنسور دیفراست بررسی شود. علاوه بر بررسی وضعیت سنسور، برخی از سایر قطعات از قبیل المنت و هیتر و همچنین ترمودیسک نیز باید بررسی و عیب یابی شوند. برای رفع این قبیل ارورها در صورت نداشتن تخصص می توانید با ما در نمایندگی تعمیر یخچال فریزر حایر تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

کد خطای fr یخچال فریزر حایر

کد FR در خطای یخچال فریزرهای حایر نشان دهنده اشکال در سنسور یخساز است. این سنسور و اتصالات آن باید بررسی و عیب یابی شوند. در صورت سالم بودن سنسور، باید سیستم یخساز نیز با دقت بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

ارور FD یخچال فریزر حایر

ارور FD نیز از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید حایر می باشد که اشکال در سیستم دیفراست را نشان می دهد. برای رفع این ارور المنت، هیتر، ترموفیوز، ترمودیسک و سنسور باید بررسی و عیب یابی شوند. با توجه به اینکه این ارور تخصصی می باشد برای رفع آن می توانید با ما در تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

کد خطای E0 و EO یخچال فریزر حایر

ارور یخچال فریزر حایر که در برخی از مدل ها به صورت EO نمایش داده میشود، نشان دهنده اشکال در اتصال برد دیسپلی و PCB است. این ارور اهمیت زیادی دارد و بهتر است بلافاصله توسط تعمیرکاران حرفه ای برطرف شود.

ارور یخچال فریزر حایر با کد خطای E1

اگر به هر دلیل فن داخل فریزر با اشکال مواجه شود، ارور E1 روی صفحه نمایش مشاهده می گردد. سیم پیچی فن و موتور آن باید با دقت بررسی و عیب یابی شود. در صورت خراب بودن فن در برخی از مواقع تنها را تعویض آن است.

ارور یخچال فریزر حایر با کد خطای E2

مانند کد خطای قبل، خراب شدن فن یخچال با ارور E2 نمایش داده میشود. بای رفع این ارور نه تنها باید سیم پیچی و موتور فن بررسی شود، بلکه در برخی از مواقع تنها راه حل تعویض فن است.

کد خطاهای یخچال فریزر و ساید حایر و روش عیب یابی و تعمیر آن در سام سری

کد خطای E5 یخچال فریزر حایر

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید حایر که اهمیت زیادی دراد می توان به کد خطای E5 اشاره کرد. این ارور نشان دهنده این است که دمپر با اشکال مواجه شده و به همین دلیل دمای کابین یخچال گرم میشود. با توجه به نوع دمپر باید این قطعه عیب یابی و تعمیر شود. بررسی کنید که آیا دمپر دارای سنسور است یا خیر؟ اگر سنسور خراب است باید این قطعه تعویض شود. در صورت مکانیکی بودن این قطعه نیز بررسی کنید که آیا درجه آن روی مینیمم قرار گرفته است یا خیر؟

کد خطای E6 و E9 یخچال حایر

دو کد خطای E6 و E9 در ارور یخچال فریزر حایر در مدل های مختلف خرابی در فن را نشان می دهد. اتصالات و سیم پیچی و همچنین موتور فن را بررسی و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید.

کد خطای EC یخچال حایر

خرابی در سیتسم دیفراست یا همان یخ زدایی یخچال های حایر در برخی از مدل ها با ارور EC نمایش داده میشود. برای رفع این ارور سنسور، ترموفیوز، المنت و هیتر و ترمودیسک باید بررسی و تعمیرات انجام شود. در برخی از مواقع در صورت سالم بودن سیستم دیفراست ممکن است خرابی در برد دلیل رخ دادن این ارور باشد و باید توسط تعمیرکار برطرف شود.

ارور HD و RD یخچال فریزر حایر

هر یک از دو ارور HD و RD یخچال فریزر حایر به دلیل اشکال در سیستم دیفراست رخ می دهد. سنسورها، ترمودیسک، هیتر و المنت و ترموفیوز و حتی برد در این شرایط باید بررسی و عیب یابی شوند.

ارور DF یخچال فریزر حایر

ارور یخچال فریزر حایر با کد DF نوعی علامت برای نشان دادن وضعیت سیستم است و به عنوان کد خطا کاربرد ندارد. این کد نشان دهنده این است که یخچال فریزر در حالت یخ زدایی یا دیفراست است. به همین دلیل پس از اتمام یخ زدایی این ارور نیز به صورت خودکار از بین میرود.

ارور EH یخچال فریزر و ساید حایر

خرابی و اشکال در سنسور رطوبت سنج یخچال فریزر حایر با ارور EH نمایش داده میشود. میزان مقاومت سنسور را اندازه گیری و در صورت قرار نداشتن در بازه استاندارد این قطعه را تعویض کنید.

ارور یخچال فریزر حایر با کد ED

کد ED در ارور یخچال فریزر حایر در شرایطی بروز می کند که هر یک از قطعات هیتر و المنت دچار اشکال شده باشند. در صورت بروز این ارور یخ زدایی و باز شدن برفک با اختلال مواجه میشود و به همین دلیل باید بلافاصله نسبت به رفع آن اقدام کنید.

کد خطا F6، F7، F8، FC یخچال فریزر و ساید حایر

اگر با هر یک از ارورهای F6, F7, F8 , FC یخچال فریزر و ساید حایر مواجه شدید، نشان دهنده خرابی در سیستم یخساز است. برای رفع این ارورها باید سنسور را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید. اگر سنسور سالم است و همچنان این کدهای خطا را مشاهده می کنید، برد نیز باید بررسی شود.

ارور ER یخچال فریزر و ساید حایر

یکی دیگر از کدهای خطا و ارور یخچال فریزر حایر، ارور ER می باشد. این ارور نشان دهنده اشکال در سیستم یخساز است. برای رفع آن ابتدا سنسور باید بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

اگر موفق به رفع ارور یخچال فریزر حایر خود نشدید، با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده با شماره موبایل زیر تماس بگیرید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یازده + نوزده =

keyboard_arrow_up