معرفی لیست همه خطاها یا ارور یخچال گرنیه

ارور یخچال گرنیه

ارور یخچال گرنیه هم مانند سایر برندهای یخچال فریزر و ساید بای ساید روی صفحه نمایش دیجیتالی آن دیده می شود. در این مقاله از samseri به معرفی و بررسی کلیه خطاهای یخچال gorenje و روش عیب یابی و رفع این ارورها می پردازیم. پس تا انتهای این مقاله با همراه شوید.

خطای یخچال گرنیه با کد E2

این ارور یخچال گرنیه زمانی رخ می دهد که سیگنال سنسورهای دما دریافت نمی شود. برای رفع این ارور یخچال فریز گرنیه باید سنسورها بررسی و در صورت خرابی هریک به تعویض آن ها بپردازید. همچنین سنسور های یخچال ها معمولا شامل سنسور دمای محیطی و دیفراست و همچنین سنسور یخساز می باشد. در صورتی که اشکال از سنسورهای یخچال و فریزر نباشد، لازم است برد الکترونیکی بررسی شود.

ارور یخچال‌ فریزر گرنیه ( کد خطای E4 )

در صورت بروز این خطا با عدم دریافت اطلاعات دما توسط واحد کنترل EP4 مواجه خواهیم شد. در صورت مشاهده این ارور سنسور دمای یخچال و سنسور دیفراست را بررسی نمایید. قطعات ترمودیسک یخچال را بررسی کرده و برد الکترونیکی را در صورت نیاز بررسی و تعمیر نمایید. در صورت عدم رفع مشکل برد را تعویض کنید.

اخطار E6 یخچال‌ فریزر گرنیه بر روی صفحه نمایش

در صورت رویت این ارور یخچال گرنیه، واحد EP4 از سنسورهای دمای یخچال که وظیفه تنظیم دمای محفظه انجماد و یخچال را برعهده دارند، سیگنالی دریافت نمی‌کنند. و یا اینکه سیگنال انتقال داده خراب است و عدد صحیحی نشان نمی‌دهد. جهت رفع این خطا باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • اگر اطلاعات مربوط به دما بر روی نمایشگر صحیح نیست، در این حالت لازم است برد الکترونیکی را ابتدا بررسی نمایید.
  • همچنین سنسور دمای یخچال و سنسور دیفراست نیز لازم است بررسی شود.
  • ترمودیسک و ترموفیوز را نیز جهت بررسی سنسورها بررسی نمایید.
  • در صورت نیاز این قطعات لازم است تعویض شود.

کار نکردن یخچال فریزر گرنیه با اتصال به برق

اگر یخچال فریزر گرنیه به برق متصل است اما کار نمی کند، موارد زیر را بررسی نمایید:

  • در ابتدا از وجود جریان برق در پریز مطمئن شوید.
  •  اگر برق در پریز جریان دارد، به سراغ ترموستات یخچال بروید و از روشن بودن آن نیز اطمینان حاصل کنید.

رفع کد خطای یخچال فریزر و ساید بای ساید گرنیه

ارور یخچال گرنیه با کار کردن دائم سیستم سرمایش

اگر سیستم سرمایش یخچال گرنیه دائماً کار می کند، احتمالا مشکل مربوط به درب یخچال است. درب به درستی بسته نمی شود و یا درب به مدت زیادی باز بوده است. همچنین پربودن یخچال و کافی نبودن تهویه کندانسور و کمپرسور از سایر علت های رایج این مشکل است.

نشتی آب از یخچال ساید بای ساید گرنیه

گر خروجی آب یخچال مسدود باشد، آب از یخچال نشت میکند یا آب دیفراست از کانال می ریزد. برای برطرف کردن علت نشت آب از زیر یخچال ساید بای ساید راه آب را باز کنید و در صورت وجود یخ آن را به صورت دستی آب کنید.

سخت باز شدن درب یخچال فریزر گرنیه

در صورت بروز این مشکل ممکن است درب فریزر را به تازگی بسته باشید. وقتی درب فریزر را باز می کنید، هوای گرم وارد آن می شود و پس از گذشت زمان هوای داخل آن سرد شده و فشار آن کاهش می یابد. همین امر موجب سخت باز شدن درب می شود. نگران نباشید. پس از گذشت چند دقیقه درب به حالت قبلی خود باز می گردد.

به طور کلی کدهای خطا و ارور یخچال فریزر گرنیه را در این مقاله به طور کامل بررسی نمودیم و راه حل هایی را نیز جهت رفع این ارورها برای شما مصرف کنندگان ارائه کردیم. اگر به هر دلیلی موفق به رفع خطای یخچال گرنیه خود نشدید، کافی است با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده به شماره موبایل زیر تماس حاصل فرمایید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شانزده + هجده =

keyboard_arrow_up