معرفی لیست ارور یخچال فریزر امرسان

ارور یخچال فریزر امرسان رفع و عیب یابی کد خطای یخچال فریزر Emersun در تهران و کرج

ارور یخچال فریزر امرسان مانند سایر برندهای یخچال در صفحه نمایش دیجیتالی این دستگاه نشان داده می شود. وقتی یخچال فریزر شما خراب می‌شود اگر اطلاعات کافی در مورد عیب‌یابی دستگاهتان داشته باشید می‌توانید آن را در منزل و بدون مراجعه به تعمیرکار حل کنید.

چرا که بعضی از ایرادات یخچال امرسان به‌راحتی با داشتن تعدادی ابزارآلات در خانه و نگاهی به دفترچه راهنمای یخچالتان حل می‌شود اما بعضی از اشکالات در یخچال به علت فنی بودن و حساس بودن قطعات داخلی یخچال نیاز به تعمیر اساسی و مراجعه به کارشناسان و تعمیرکاران خبره دارد. جهت عیب یابی و رفع ارور یخچال فریزر امرسان می توانید با کارشناس مجرب samseri عیسی گلستانی زاده با شماره موبایل زیر تماس حاصل کنید:

09121328340

کد خطا یا ارور CO یخچال امرسان

کد خطای CO در ارور یخچال فریزر امرسان به کمپرسور یا موتور که مهم‌ترین بخش دستگاه است مربوط می‌شود. وقتی شما علامت CO را بر روی صفحه نمایشگر یخچالتان مشاهده می‌کنید باید به بخش پشتی یخچال که کمپرسور آنجاست نگاه بیندازید. کمپرسور و اتصالات برق آن را بررسی کنید اطمینان پیدا کنید که کمپرسور یخچال شما روشن است و اگر مشکلی در این قسمت‌ها نبود ممکن است برد الکترونیکی یخچالتان خراب‌ شده باشد یا نیاز به تعویض کمپرسور یا موتور یخچال باشد.

کد خطا یا ارور RS یخچال امرسان

کد خطای RS در ارور یخچال فریزر امرسان مربوط به سنسور یخچال و سیم‌کشی‌های سنسور تا برد آن می باشد. وقتی شما خطای RS را روی دستگاه خود مشاهده کردید ابتدا باید اتصال سنسور دمای دستگاه را چک کنید و از اتصال آن به برق مطمئن شوید و بعد مقاومت یا رزیستور سنسور یخچال را با یک دستگاه مولتی متر بررسی کنید. اگر مشکل از اتصال سنسور باشد اتصال آن را برقرار سازید و اگر مقاومت سنسور اختلاف زیادی با جدول دمایی مربوطه داشت باید آن را عوض کنید.

اگر مشکل از سنسور یخچال نبود سیم‌های زرد و قهوه‌ای که در مسیر برد تا حس‌گر هستند بررسی کنید اگر به اتصال نیاز دارد متصل کنید تا مشکل رفع شود و اگر دریکی از سیم‌ها قطعی به وجود آمده باید به تعمیرکار نشان دهید.

کد خطای ds یا d5 در ارور یخچال فریزر امرسان

وقتی که کد خطای ds یا d5 را به عنوان ارور یخچال فریزر امرسان بر روی صفحه نمایشگر مشاهده کردید، این ارور مربوط به ترمودیسک یا سنسور دیفراست یخچال می‌باشد. ابتدا مقدار مقاومت سنسور را بررسی کنید و اگر سنسور خراب باشد آن را عوض کنید. مقاومت سیم‌های مربوط به سنسور که بر روی برد قرار دارند را چک کنید و اگر قطعی یا اختلالی در آن‌ها به وجود آمده برطرف کنید.

ممکن است مشکل از سنسور و سیم‌های آن‌که بر روی برد هستند نباشد؛ بنابراین به بررسی سیم قهوه‌ای‌ رنگ که سیم مشترک است و سیم صورتی‌ رنگ که مربوط به سنسور دیفراست هست بپردازید. و مقاومت سیم‌ها را بررسی کنید؛ اگر سیم قهوه‌ای‌ رنگ قطع‌ شده بود، از سیم‌های مشترک دیگر برای اتصال استفاده کنید و اگر مشکل از سیم صورتی‌ رنگ باشد باید از داخل بدنه بررسی و عیب‌یابی شود.

لیست همه خطاهای یخچال فریزر و ساید بای ساید امرسان

کد خطا یا ارور DA یخچال امرسان

زمانی که کد ارور یخچال فریزر امرسان با شماره خطای DA را بر روی صفحه نمایشگر خود مشاهده کردید، این خطا مربوط به دستگاهی است که در داخل یخچال و قسمت بالای آن هست که به آن دمپر می‌گویند. دمپر هوای سرد و خنک را از فریزر به درون یخچال هدایت می‌کند تا مواد موجود در یخچال فاسد و خراب نشوند. برای برطرف کردن این خطا شما باید سیستم دمپر و هیتر آن را بررسی کنید و مقاومت آن را با دستگاه اهم‌متر اندازه‌گیری کنید اگر دمپر یخچال گیرکرده باشد باید آن را جابجا و درست کنید و اگر آسیب‌ دیده باشد باید آن را عوض کنید.

کد خطای FC یا FS در ارور در یخچال فریزر امرسان

خطای FC به عنوان ارور یخچال فریزر امرسان مربوط به سنسور داخل فریزر است. وقتی این پیغام ‌بر روی دستگاه نشان داده می‌شود ابتدا باید سنسور داخل فریزر را چک کنید و مقاومت آن را اندازه بگیرید اگر سنسور آسیب‌دیده باشد یا سوخته باشد باید آن را عوض کنید و اگر هیچ‌کدام از موارد بالا مشکلی نداشتند و سالم بودند برد الکترونیکی یخچال را چک کنید چراکه ممکن است خرابی برد باعث بروز ارور شده باشد. این خطا در دستگاه با رنگ آبی نشان داده می‌شود و در اینجا از سیم قهوه‌ای و سیم آبی مقاومت گرفته می‌شود.

کد خطا یا ارور CD در یخچال امرسان

وقتی این کد خطای یخچال فریزر امرسان بر روی دستگاه نشان داده می‌شود می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از دلایل آن ایراد و اشکال در کمپرسور یا موتور یخچال است که وقتی عملکرد موتور یخچال ضعیف شود و افت ولتاژ در آن اتفاق بیفتد این خطا نشان داده می‌شود. اگر ایراد از کمپرسور نبود، دمپر و هیتر دمپر را بررسی کنید و اگر همه این موارد سالم بودند ارور از برد الکترونیکی دستگاه هست.

کد خطا یا ارور RD در یخچال فریزر امرسان

این کد خطا مربوط به کارکرد دمپر و مجموع سیستم دمپر است. دمپر دستگاهی است که شامل دریچه، موتور، سوئیچ مگنت و سیم‌های مربوطه هست. در این مجموعه ارتباط دمپر تا برد الکترونیکی با یک سیم سفیدرنگ برقرار می‌شود و ارتباط سنسور مگنتی با دو سیم نارنجی که سیم مخصوص و سیم قهوه‌ای که سیم پایه است برقرار می‌شود. پس در صورت مشاهده این خطا دمپر و سنسور مگنتی را چک کنید اگر این دو سالم بودند به سراغ برد الکترونیکی دستگاه بروید.

تعمیر کد خطای یخچال فریزر Emersun در سام سری

کد خطا یا ارور LA در یخچال فریزر امرسان

کد خطای LA در ارور یخچال فریزر امرسان مربوط به لامپ دستگاه می‌باشد. لامپ یخچال قطعه‌ای است که داخل یخچال قرار می‌گیرد و باعث روشنایی داخل فضای یخچال می‌شود. این قطعه یکی از قطعاتی است که تا وقتی‌که به‌درستی کار می‌کند متوجه حضور آن در یخچال نمی‌شوید اما وقتی خراب شود یا بسوزد تعمیر و درست کردن آن‌یک دغدغه می‌شود. لامپ‌های یخچال دودسته هستند یا به‌صورت رشته‌ای هستند یا به‌صورت ال ای دی. وقتی این کد خطا را مشاهده کردید حتماً لامپ یخچال فریزر و اتصالات سیمی آن را بررسی کنید. این خطا به رنگ قرمز بر روی صفحه نمایشگر نمایان می‌شود.

کد خطا HE در ارور یخچال فریزر امرسان

خطای این کد مربوط به دو چیز است. برد دستگاه شما ایراد پیداکرده یا سیستم گرمایشی و المنت گرمایشی دچار مشکل شده است. وقتی سیستم گرمایشی دستگاه شما ضعیف می‌شود و افت ولتاژ در آن اتفاق می‌افتد این خطا بر روی صفحه نمایشگر یخچال دیده می‌شود. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید سیستم گرمایشی یخچال و اتصالات سیم آن را چک کنید اگر سالم بود نگاهی به برد الکترونیکی دستگاه بیندازید.

کد خطا FA در ارور یخچال فریزر امرسان

کد خطا یا ارور FA بر روی صفحه نمایشگر یخچال نشان از خرابی در فن و اجزای آن است. وقتی این پیغام را مشاهده کردید فن دستگاه و اجزای داخلی آن را چک کنید. سیم‌کشی‌ها و نقاط اتصال آن‌ها را بررسی کنید و مقاومت آن‌ها را اندازه‌گیری کنید و در صورتی خرابی فن، فن یخچال خود را عوض کنید.

اگر به هر دلیلی موفق به تعمیر مشکل یخچال خود نشدید، کافی است با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده با شماره موبایل زیر تماس بگیرید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × سه =

keyboard_arrow_up