انواع کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل را در این مقاله از سام سری برای شما مخاطبان گرامی معرفی می کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. اگر شما هم یخچال الکترواستیل دارید و به هر دلیلی دچار مشکل شدید ما برای رفع مشکل یخچال، شما را راهنمایی می کنیم.

بررسی علت ارور یخچال فریزر الکترواستیل و معنای هر یک از کد خطاها، در رفع سریع ایراد به وجود آمده دستگاه بسیار مهم می‌باشد. از این رو با توجه به کد خطایی که بر روی صفحه نمایشگر دیجیتال یخچال فریزر الکترواستیل نمایش داده می‌شود، می‌توان دلیل بروز ایراد را بررسی و با تعمیر و یا تعویض قطعه معیوب، مشکل را به راحتی رفع و کد خطا را پاک نمود. در ادامه به برخی خطاهای مهم یخچال الکترواستیل و روش های رفع آنها می پردازیم.

کد خطا 0E یخچال فریزر الکترواستیل

این خطا نشان دهنده ایراد و نبود سرما در فن و یا اواپراتور یخجال فریزر است. بررسی و چک کردن برد میتواند در رفع این خطا راهگشا باشد.

خطای E1 در کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل

این ارور یخچال فریزر الکترواستیل به معنای وجود ایراد در سنسور دمای یخچال و یا خرابی برد الکترونیکی دستگاه می‌باشد. ابتدا سنسور دمای یخچال را چک و بررسی کنید، اگر ایرادی در این قسمت دستگاه وجود نداشت، تکنسین باید با تعویض برد الکترونیکی به تعمیر یخچال فریزر بپردازد.

کد خطا E2 یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطا E2 یخچال فریزر الکترواستیل بیانگر خرابی مدار برد کنترل دستگاه می‌باشد. بهتر است که در صورت مشاهده این کد خطا بر روی یخچال برای رفع آن با یک تکنسین‌کار تماس بگیرید تا ایرادات برد الکترونیکی رفع شود.

خطاهای E4 و E3 در کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل

این کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل به معنای وجود ایراد در قطعات المنت، ترموفیوز و برد کنترل دستگاه می‌باشد. ایرادات هر یک از قطعات بیان شده را به ترتیب بررسی کرده و در صورت وجود مشکل در هر یک، قطعه را تعمیر و یا تعویض نمایید.

کد خطای E5 یخچال فریزر الکترواستیل

این ارور یخچال الکترواستیل به دلیل وجود ایراد و مشکل در قطعات المنت، ترموفیوز، سنسور اواپراتور، کمپرسور و مدار برد کنترل دستگاه رخ داده است. از این رو باید ابتدا قطعه المنت یخچال را چک و بررسی نمایید. همچنین قطعات ترموفیوز، ترمودیسک و اتصالات سنسور اواپراتور را نیز بررسی کرده و در صورت وجود مشکل در هر یک از قطعات، ایراد را برطرف نمایید.

روش رفع ارور یخچال الکترواستیل در فراگستر توسط عیسی گستانی زاده

کد خطا E6 یخچال فریزر الکترواستیل

این کد خطا در بین کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل به معنای افزایش دمای دستگاه بالاتر از حد نرمال آن یعنی ۱۵ درجه سانتی‌گراد یخچال می‌باشد. از این رو باید بخش‌های گاز یخچال، دمپر کانال هوا و اواپراتور دستگاه را چک و بررسی نمایید.  بالا رفتن دمای یخچال به دو دلیل اتفاق میافتد:

  • یخ زدن اپراتور یخچال
  • بروز مشکل در دمپر کانال هوا

دمپر تجهیزی است که باد خنک را از سمت فریزر به سمت یخچال هدایت و کنترل می‌کند. این وسیله سنسور دارد ممکن است این سنسور خراب شده باشد. البته برخی دیگر از دمپرها مکانیکی هستند که باید درجه آن‌ها را تنظیم کرد و روی حداقل قرار داد.

پس به صورت کلی قسمت‌هایی که مربوط به گاز موتور، دمپر کانال هوا و اواپراتور باید به صورت دقیق چک شود. اگر مشکل حل نشد باید قطعه مربوطه تعمیر یا تعویض شود.

کد خطا E7 یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطا E7 یخچال فریزر الکترواستیل به معنای شکستگی کانال هوا و یا خرابی دمپر دستگاه می‌باشد. برای رفع این کد خطا، هر دو بخش یخچال را چک و بررسی نمایید و در صورت نیاز قطعه معیوب شده را تعمیر کنید.

کد خطا E8 یخچال فریزر الکترواستیل

دربین کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل کد خطای E8 به معنای عدم ارتباط بین برد اصلی دستگاه با برد نمایشگر می‌باشد. از این رو به دلیل حساسیت این قطعه اصلی یخچال، بهتر است که برای عیب‌یابی و تعمیر سریع دستگاه با یک تکنسین‌کار مجرب تماس بگیرید و از دستکاری دستگاه اجتناب کنید.

کد E9 در کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل

علت نمایش این ارور یخچال الکترواستیل به دلیل وجود ایراد در قطعات المنت، ترموفیوز، کمپرسور، سنسور اواپراتور و مدار برد کنترل دستگاه می‌باشد. از این رو ایرادات هر یک از قطعات بیان شده را به ترتیب بررسی کرده و با تعمیر و یا تعویض قطعه معیوب به رفع ارور نمایش داده شده بپردازید.

در صورت مشاهده کدهای خطا در یخچال Electrosteel، با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده جهت تعمیر یخچال جنرال الکتریک با شماره زیر تماس بگیرید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

16 + 12 =

keyboard_arrow_up