لیست خطاها یا ارور یخچال فریزر الکترولوکس

ارور یخچال فریزر الکترولوکس و روش رفع آن

ارور یخچال فریزر الکترولوکس مانند سایر برندها در صورت بروز مشکل بر روی صفحه نمایش خود کدهای خطایی را نشان می هد. در این مقاله از samseri به معرفی و روش های رفع ارورهای یخچال فریزر Electrolux می پردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

از آنجا که آشنایی با این کدهای خطا، فرایند عیب یابی و تعمیر دستگاه را برای ما راحت تر می کند، در ادامه این بخش به توضیح ارورهای یخچال فریزر الکترولوکس و اقدامات لازم برای برطرف کردن آنها می پردازیم.

1- ارور E0 یخچال فریزر الکترولوکس

زمانی با ارور یخچال فریزر الکترولوکس و کد E0 مواجه می شویم که خطای برد الکترونیکی دستگاه رخ داده و به علت خرابی یا اتصالی قطعات، برد اصلی دستگاه قفل شده باشد.  برای برطرف کردن کد خطای E0 یخچال فریزر الکترولوکس، اولین کاری که باید انجام دهید خاموش کردن دستگاه و کشیدن دوشاخه از پریز برق است. 10 دقیقه بعد مجدداً برق یخچال فریزر را وصل کنید و نمایش ارور را بررسی کنید.

2- ارور E1 یخچال فریزر الکترولوکس

علت مواجه شدن با کد خطای E1 یخچال فریزر الکترولوکس،به خرابی سنسور اواپراتور یا دیفراست دستگاه مربوط می شود . در این شرایط احتمال یخ زدگی سطوح داخلی یا عدم سرمایش یخچال فریزر وجود دارد. روش مناسب برای رفع ارور E1 یخچال فریزر الکترولوکس، بررسی سنسور دیفراست و بررسی اتصالات و سیم کشی های متصل به این سنسور است. کلیه سیم ها باید محکم باشند و دچار اتصال کوتاه یا مدار باز نشده باشند. اگر حتی بعد از تعمیر و تعویض سیم های معیوب، دستگاه ارور E1 را نمایش می دهد، احتمالاً خود سنسور باید تعویض شود.

3- ارور E2 یا E4 یخچال فریزر الکترولوکس

دلیلی که منجر به نمایش ارورهای E2 یا E4 یخچال فریزر الکترولوکس می شود، این است که دستگاه نقص و خرابی سنسور دمای اتاقک را تشخیص داده است. هرگاه این سنسور نتواند دمای اتاقک یخچال را درست اندازه بگیرد، مشکل پیش آمده با این ارورهای یخچال فریزر الکترولوکس هشدار داده می شود.

اولین قدم برای رفع کد خطای E2 یا E4 در یخچال فریزر الکترولوکس، خاموش کردن دستگاه و قطع برق آن است. سپس به سنسور دمای اتاقک دسترسی یابید و اتصالات مهار سیم های روی سنسور را خوب بررسی کنید که دچار اتصال کوتاه یا مدار باز نشده باشند. اگر احساس می کنید خرابی از خود سنسور است، به فکر تعویض آن باشید.

4- ارور یخچال فریزر الکترولوکس با کد E5

دلیل نقصی که منجر به مواجه شدن با کد خطای E5 یخچال فریزر الکترولوکس می شود، مربوط به سنسور دمای یخچال است. اگر دستگاه نتواند به هر دلیلی میزان دما را تشخیص داده و به موتور یا کمپرسور دستور خاموشی دهد، یخچال بی وقفه کار می کند و این مسئله با یکی از ارورهای یخچال فریزر الکترولوکس به ما هشدار داده می شود.

اولین کاری که باید برای رفع ارور E5 یخچال فریزر الکترولوکس انجام دهید، خاموش کردن دستگاه و قطع برق آن است. به سراغ سنسور دمای بروید و اتصالات مهار سیم روی سنسور را جزء به جزء مورد بررسی قرار دهید و ببینید که سیم ها اتصال کوتاه نشده باشند. در نهایت اگر ارور برطرف نشد، به فکر تعویض سنسور باشید.

5- ارور ER یخچال فریزر الکترولوکس

علت نمایش ارور ER یخچال فریزر الکترولوکس مربوط به بروز نقصی در سوکت ها و کانکتورهای برد یخ ساز است که دستگاه این مسئله را با یکی از ارورهای یخچال فریزر الکترولوکس به اطلاع ما می رساند.

برای حل کردن کد خطای ER یخچال فریزر الکترولوکس، باید به سراغ اتصالات برد یخ ساز بروید و آنها را مورد بررسی قرار دهید. اگر سیمی در این برد اتصال کرده، شل شده یا دچار مدار باز و اتصال کوتاه شده، آن را تعمیر کنید.

در صورت برخورداری از مهارت لازم برای بررسی برد یخ ساز، کانکتورهای J4-4 و J4-5 و J4-6 روی برد یخ ساز و کانکتور J4 روی برد اصلی را چک کنید و مطمئن شوید که سالم هستند.ردیف 15 سوکت کانکتور روی برد کنترلی نیز باید بررسی شود. چنانچه در هیچ یک از این بخش ها با مشکلی مواجه نشدید، باید به سراغ برد کنترلی دستگاه بروید و اشکالات آن را عیب یابی کنید.

6- ارور T3 یخچال فریزر الکترولوکس

زمانی با ارور یخچال فریزر الکترولوکس و شماره کد T3 رو به رو می شویم که سنسور TH3 (سنسور محاسبه دما و رطوبت) دچار نقص و خرابی شده باشد.

یکی از راهکارهای رفع ارور T3 یخچال فریزر الکترولوکس، چک کردن سنسور TH3 به همراه کلیه اتصالات و سیم کشی های آن است. اگر می بینید حتی یکی از سیم های متصل به این سنسور دچار اتصال کوتاه یا مدار باز شده، آن را تعمیر کنید. اما اگر احساس می کنید که خرابی از سیم کشی ها نیست و خود سنسور از کار افتاده است، آن را جایگزین کنید.

کد خطا یخچال فریزر الکترولوکس و روش عیب یابی آن

7- ارور یخچال فریزر الکترولوکس با کد CE

علت مشاهده ارور یخچال فریزر الکترولوکس با کد CE، تشخیص خودکار نیاز دستگاه به سرویس و تعمیر است. یخچال فریزر الکترولوکس مثل تمام وسایل برقی خانه باید هرازگاهی سرویس شود و این مسئله را با یکی از ارورهای یخچال فریزر الکترولوکس به ما یادآوری می کند.

برای جلوگیری از مواجهه با کد خطای CE یخچال فریزر الکترولوکس، خودتان به صورت دوره ای کلیه قطعات داخلی این دستگاه اعم از کویل‌ها، فیلتر‌ها، سیستم دیفراست، یخ ساز و … را بررسی کنید و در صورت مشاهده کوچکترین نقصی که احتمال می دهید در آینده به دستگاه آسیب بزند، نسبت به تعمیر آنها و تعویض قطعات معیوب اقدام کنید. البته چه بهتر که سرویس دستگاه را به مراکز خدمات و تعمیرات یخچال فریزر الکترولوکس بسپارید.

8- ارور یخچال فریزر الکترولوکس OP-Normal و SH-Normal

دلایلی که منجر به نمایش کد خطای OP-Normal و SH-Normal یخچال فریزر الکترولوکس می شود، مربوط به سنسور فریزر دستگاه است. این ارورهای یخچال فریزر الکترولوکس به ما می گویند که سنسور فریزر مدار باز یا اتصال کوتاه شده است.

روش مناسب برای حل ارورهای OP-Normal و SH-Normal یخچال فریزر الکترولوکس، بررسی سنسور فریزر یا دیفراست و سیم کشی های متصل به آن هم روی سنسور و هم روی برد اصلی دستگاه است. چنانچه متوجه اتصال کوتاه یا مدار باز در مسیر سیم های متصل به این سنسور شدید، سیم های خراب را تعویض کنید تا مشکل پیش آمده برطرف شود.

9- ارور یخچال فریزر الکترولوکس Normal – OP و Normal – SH

دلیلی که منجر به نمایش ارورهای Normal – OP و Normal – SH یخچال فریزر الکترولوکس می شود، خرابی سنسور تازگی مواد غذایی یخچال یا اتصالات مربوط به آن است. مدار باز (Normal – OP) یا اتصال کوتاه (Normal – SH) شدن این سنسور، با این ارورهای یخچال فریزر الکترولوکس به ما اطلاع داده می شود.

جهت حل مشکل و رفع کدهای خطای Normal – OP و Normal – SH یخچال فریزر الکترولوکس، اولین کاری که باید انجام دهید خاموش کردن یخچال فریزر و کشیدن دوشاخه آن از برق است. سپس باید سنسور تازگی مواد غذایی را پیدا کنید و سیم هایی که به آن متصل می شوند را به خوبی بررسی کنید. چک کنید که این سیم ها اتصالی نکرده باشند یا مدار باز و اتصال کوتاه نشده باشند.

10- ارور یخچال فریزر الکترولوکس SY – EF

زمانی با کد خطای SY – EF یخچال فریزر الکترولوکس مواجه می شویم که سیستم تشخیص خودکار دستگاه خرابی فن اواپراتور را تشخیص دهد. تنها راهی که برطرف کردن ارور SY – EF یخچال فریزر الکترولوکس پیش روی شماست، بررسی فن اواپراتور و اطمینان از صحت عملکرد آن است.

11- ارور یخچال فریزر الکترولوکس SY – CE یا EC

دلیلی که باعث نمایش SY – CE یا EC یخچال فریزر الکترولوکس می شود، بروز خطای ارتباطی برد الکترونیکی است. در چنین شرایطی دستگاه اطلاعات درست را روی پنل دیجیتال نمایش نمی دهد.

جهت حل مشکل و رفع کد خطای SY – CE یا EC یخچال فریزر الکترولوکس، باید برد الکترونیکی را بررسی کنید. برد الکترونیکی در واقع مغز و هسته اصلی دستگاه است و بررسی آن نیازمند سطح بالایی از دانش الکترونیکی و مهارت فنی است.

12- ارور یخچال فریزر الکترولوکس SY – CF

دلیل نقصی که منجر به مواجه شدن با کد خطای SY – CF یخچال فریزر الکترولوکس می شود، خرابی برد الکترونیکی یا اتصالات آن است که با یکی دیگر از ارورهای یخچال فریزر الکترولوکس به ما هشدار داده می شود.

همه خطاهای یخچال فریزر الکترولوکس

تنها کاری که برای رفع ارور یخچال فریزر الکترولوکس با کد SY – CF از شما ساخته است، بررسی برد الکترونیکی و عیب یابی آن است. اگر موفق نشدید ریشه مشکل را بیابید، با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده با شماره موبایل زیر تماس بگیرید:

09121328340

13- ارور یخچال فریزر الکترولوکس ED

علت آنکه با ارور یخچال فریزر الکترولوکس در کد ED مواجه شده ایم، تشخیص نقص یا خرابی سیستم دیفراست دستگاه است. برای آنکه بتوانید کد خطای ED یخچال فریزر الکترولوکس را برطرف کنید، باید پس از قطع برق ورودی به دستگاه، سیستم دیفراست و اتصالات آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. اگر می بینید دیفراست با مشکل مواجه شده و نمی تواند عملکرد سرمایش کنترل شده ای داشته باشد، آن را تعویض کنید و دوباره دمای دستگاه را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × 4 =

keyboard_arrow_up