تنظیمات ماشین لباسشویی دوو

امروزه داشتن ماشین لباسشویی خوب خصوصا برای بانوان اهمیت زیادی دارد. ماشین لباسشویی دوو Daewoo یکی از بهترین گزینه ها برای این منظور است. اما به هر حال گاهی نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی دوو دارید. در این صورت اصلا نباید ناراحت شوید!

چون امروز در این مقاله میخواهیم شما عزیزانی که ماشین لباسشویی Daewoo دارید و دستگاهتان با مشکل مواجه شده را هم با راهکارهای رفع این مشکلات و هم با یک کارشناس خبره در شرکت فراگستر به نام عیسی گلستانی زاده آشنا کنیم.

ماشین لباسشویی دوو و ایرادات مرسوم آن

ماشین لباسشویی را می‌توان یکی از پرکاربردترین وسایل دانست که برای شستشوی انواع لباس مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به حجم از استفاده لباسشویی در منازل، این امکان وجود دارد که بعد از مدتی دچار عیب و نقص در قسمت‌های مختلف شود.

در این شرایط مهم‌ترین اقدام عیب یابی لباسشویی دوو و انجام اقدامات لازم برای رفع آن است. برخی از ایرادات ایجاد شده در ماشین لباسشویی قابلیت رفع با انجام یک اقدام ساده توسط کاربران را دارند اما برخی از این ایرادات به بررسی تخصصی توسط یک تکنسین نیاز دارد.

کاربران ماشین‌های لباسشویی دوو در زمان بروز ایراد و نقص در عملکرد دستگاه قبل از تماس با تکنسین می‌توانند از طریق آشنایی با برخی از مشکلات متداول و علت بروز آن، بررسی‌های اولیه را انجام داده و به عیب‌یابی دستگاه بپردازند. در برخی موارد امکان برطرف کردن ایراد توسط کاربران نیز وجود دارد اما در موارد حساس‌تر باید از تکنسین ماهر در این زمینه کمک گرفته شود. از جمله مهم‌ترین مشکلات مرسوم ماشین لباسشویی دوو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 شروع به کار نکردن ماشین لباسشویی دوو پس از روشن کردن دستگاه

در صورتی که ماشین لباسشویی پس از روشن کردن شروع به کار نمی‌کند با طرح این سوالات می‌توانید به راحتی عیب‌یابی انجام داده و علت بروز مشکل را پیدا کنید:

 • آیا مشکل در برق وجود دارد؟
 • آیا دو شاخه دستگاه به درستی به پریز متصل شده است؟
 • آیا برای شروع کار دکمه Start را فشار داد‌ه‌اید؟
 • آیا حد مجاز میزان لباس در دستگاه رعایت شده است؟

اگر مشکل برطرف نشد، باید بسته بودن درب دستگاه به نحو صحیح و عملکرد میکروسوئیچ را بررسی کنید. در صورتی که مشکل از این قسمت‌ها نباشد به احتمال زیاد مشکل از برد الکترونیکی دستگاه بوده که باید با تعمیر ماشین ماشین لباسشویی دوو و یا تعویض شود.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی دوو Daewoo در کرج و تهران

آبگیری نکردن و تعمیر ماشین لباسشویی دوو

اگر پس از روشن کردن ماشین لباسشویی، آب وارد دستگاه نمی‌شود با طرح سوالات زیر می‌توانید نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی دوو اقدام کنید:

 • آیا شیلنگ ورودی متصل بوده و شیر آب باز است؟
 • آیا شیلنگ ورودی یا شیر آب یخ زده است؟
 • آیا آب وصل است؟
 • آیا رسوبات و مواد مختلف ورودی شیلنگ را مسدود کرده است؟

در صورتی که پس از روشن کردن ماشین لباسشویی دوو، دستگاه شروع به آبگیری نکند:

 1. در مرحله اول باید از باز بودن شیر ورودی آب مطمئن شوید.
 2. در مرحله بعد شیلنگ ورودی را از نظر وجود گرفتگی یا خمیدگی بررسی کنید.
 3. در نهایت باید شیر برقی و هیدروستات دستگاه که وظیفه تنظیم آب را بر عهده دارند مورد بررسی قرار بگیرند.

عدم تخلیه آب از ماشین لباسشویی دوو

برخی مواقع پس از پایان چرخه شستشو و باز کردن درب ماشین لباسشویی دوو، کاربر با مقادیر زیاد آب باقیمانده در مخزن روبرو می‌شود. که نشان دهنده عدم تخلیه آب از لباسشویی است. برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو و بررسی علت عدم تخلیه آب از دستگاه می‌توان سوالات زیر را مطرح کرد:

 • آیا شیلنگ تخلیه دستگاه مسدود شده است؟
 • آیا شیلنگ تخلیه دچار خمیدگی یا تغییر شکل شده است؟
 • آیا داخل فیلتر تخلیه دستگاه ذرات و رسوبات زیادی وجود دارد؟

برای تشخیص علت عدم تخلیه آب از ماشین لباسشویی دوو باید مسیر تخلیه آب شامل شیلنگ، فیلتر کف و پمپ تخلیه از نظر وجود گرفتگی و همچنین سالم بودن مورد بررسی قرار بگیرد. و برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو اقدام کنید.

در صورت بروز هرگونه مشکل در روند کارکرد ماشین لباسشویی و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی دوو اصلا نگران نباشید!! کافیست با شماره تلفن عیسی گلستانی زاده که در پایین درج شده تماس حاصل فرمایید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو × 4 =

keyboard_arrow_up