همه چیز درباره ارور یا خطاهای ماشین لباسشویی دوو

خطاهای ماشین لباسشویی دوو توسط عیسی گلستانی زاده 09121328340

خطاهای ماشین لباسشویی دوو مانند سایر برندهای ماشین لباسشویی معمولا بر روی صفحه نمایش دیجیتالی این دستگاه ظاهر می شود. در این مقاله از samseri به بررسی 10 مورد از رایج ترین ارورها در لباسشویی دوو می پردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

ارور F1 در ماشین لباسشویی دوو

این ارور لباسشویی دوو زمانی نشان داده می‌شود که لباسشویی روشن است ولی فرایند شستشو را آغاز نمی‌کند. ابتدا از وصل بودن جریان آب لباسشویی مطمئن شوید. اگر مشکل حل نشد بایستی شیربرقی و برد اصلی را چک کنید.

کد خطای F2 یکی از خطاهای ماشین لباسشویی دوو

اگر ماشین لباسشویی در زمان تعیین شده فرایند آبگیری را شروع نکند، این ارور ماشین لباسشویی دوو نمایان می‌شود. برای رفع ارور بررسی کنید که شیر ورودی آب بسته نباشد و درب دستگاه به خوبی بسته شده باشد. اگر علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی وجود مشکل در شیر برقی باشد، باید برای تعمیر آن اقدام کنید.

ارور F4 در ماشین لباسشویی دوو وروش کنترل آن

در صورت عدم تخلیه آب لباسشویی، این کدخطا نشان داده می‌شود. علت بروز این ارور می‌تواند انسداد و گرفتگی فیلتر لباسشویی، پمپ تخلیه یا خمیدگی شیلنگ تخلیه باشد. با تمیز کردن منظم فیلتر لباسشویی می‌توانید تا حدی مانع بروز این کد خطا شوید.

خطاهای ماشین لباسشویی دوو( کد خطای IE )

علت نمایش این ارور می‌تواند بخاطر بسته بودن شیر ورودی آب، انسداد فیلتر ورودی آب، خرابی شیر برقی، کار کردن پمپ تخلیه در حین آبگیری، معیوب شدن سنسور سطح آب باشد. که برای رفع این مشکل ابتدا از باز بودن شیر ورودی آب و تمیز بودن فیلتر لباسشویی مطمئن شوید. در صورت خرابی شیربرقی و سنسور سطح آب باید اقدام به تعمیر آنها کنید.

رفع ارور ماشین لباسشویی دوو در تهران و کرج

دلیل ارور OE و روش رفع آن در لباسشویی دوو

ارور OE لباسشویی دوو می تواند بخاطر گرفتگی شیلنگ تخلیه، خراب شدن پمپ تخلیه و یا معیوب شدن هیدروستات باشد. برای رفع این کد خطای لباسشویی دوو ابتدا شیلنگ تخلیه را بررسی کنید که دچار پیچ خوردگی و گرفتگی نشده باشد. برای بررسی پمپ تخلیه و هیدروستات از یک تکنسین کمک بگیرید. اگر این قطعات خراب شده باشند، باید برای تعمیر آنها اقدام کنید.

ارور UE در خطاهای ماشین لباسشویی دوو

اگر پایه‌های لباسشویی تراز نباشد یا در طول شستشو، البسه در یک سمت درام جمع شوند، این ارور نشان داده می‌شود. با توزیع منظم لباس‌ها و تراز کردن پایه های لباسشویی این کدخطا برطرف خواهد شد.

کدخطا یا ارور LE

اگر درب لباسشویی به درستی بسته نشده باشد یا قطعات مربوط به درب آسیب دیده باشد، این ارور نشان داده می‌شود. از بسته بودن درب لباسشویی مطمئن شوید.

ارور E2 در بین خطاهای ماشین لباسشویی دوو

در صورت لبریز شدن آب از ماشین لباسشویی این کدخطای ماشین لباسشویی دوو رخ می‌دهد. علت نمایش این ارور ممکن است خرابی سنسور سطح آب، معیوب شدن شیربرقی و و کار نکردن پمپ تخلیه باشد.

ارور E5 ماشین لباسشویی دوو

این ارور با اشکال ولتاژ بالا در ارتباط است. از جمله دلایل بروز آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لباس‌ها بین لاستیک درب و درام گیر کرده‌اند.
  • PCB یا برد الکترونیکی ایراد دارد.

کد خطای H2 ماشین لباسشویی دووپ

اگر ترموستات ماشین لباسشویی خراب شده باشد، این ارور نمایان می‌شود. برای رفع کد خطا لازم است ترموستات و اتصالات مرتبط با آن بررسی شود.

دلیل 10 خطا و روش رفع آنها در ماشین لباسشویی دوو در تهران و کرج

اگر به هر دلیلی موفق به تعمیر لباسشویی دوو خود نشدید، کافی است با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده به شماره موبایل زیر تماس حاصل فرمایید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه + 15 =

keyboard_arrow_up