همه چیز درباره عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر آبسال

تعمیر یخچال فریزر آبسال

تعمیر یخچال فریزر آبسال هم مانند سایر برندهای یخچال فریزر و ساید بای ساید ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. که می بایست توسط تکنسین مجرب تعمیر شود. البته در این مقاله از samseri شما را با برخی مشکلات مهم یخچال آبسال و روش رفع آنها آشنا می کنیم.

هنگامی که یخچال شما کار می کند ، اما باد خنک تولید نمی کند ، باید موارد زیر را بررسی کنید ، البته باید به این نکته توجه کنید که نوع یخچال آبسال شما الکترونیکی می باشد ، نیمه مکانیکی و یا مکانیکی و سپس با توجه به نوع یخچال آبسال خود ، بررسی کنید که چرا یخچال آبسال شما باد خنک تولید نمی کند. اگر یخچال آبسال شما از نوع الکتریکی می باشد ، باید موارد زیر را بررسی کنید:

  • سنسور
  • ترمودیسک
  • برد الکترونیکی
  • المنت
  • گاز
  • کمپرسور

اگر یخچال آبسال شما ، از نوع مکانیکی می باشد، باید موارد زیر را جهت تعمیر یخچال فریزر آبسال خود بررسی کنید:

  • ترموستات
  • گاز
  • لاستیک دور درب
  • کمپرسور

اگر پس از بررسی ترموستات یخچال آبسال خود ، متوجه شدید که ایراد از ترموستات یخچال آبسال می باشد و به همین دلیل یخچال آبسال شما باد خنک نمی دهد، باید جهت تنظیم عقربه ترموستات را مجدد تنظیم کنید و اگر با تنظیم مجدد ترموستات مشکل برطرف نشد، باید برای تعویض آن اقدام کنید .

کم شدن گاز یخچال آبسال نیز یکی از علت های خنک نشدن، باد درون یخچال آبسال می باشد، که با شارژ گاز یخچال آبسال خود می توانید به تعمیر یخچال فریزر آپسال بپردازید.

در برخی موارد نیز به دلیل شل شدن لاستیک دور درب یخچال آبسال و یا کهنه و فرسوده شدن اون ممکن است که لاستیک از محله قرار گیری خود خارج شود، به همین دلیل درب یخچال آبسال به درستی بسته نمی شود و به همین دلیل هوای گرم بیرون به داخل یخچال آبسال می رود و باعث گرم شدن، محیط داخل یخچال آبسال می شود . برای برطرف کردن این مشکل باید لاستیک دور درب یخچال آبسال خود را تعویض کنید.

عیب یابی برفک زدن و تعمیر یخچال فریزر آبسال

برفک زدن یخچال آبسال مخصوصا در مدل های قدیمی تر یکی از رایج ترین مشکلات به وجود آمده می باشد که برای برطرف کردن آن باید موارد زیر را برطرف کنید. اگر یخچال شما ، در محیطی قرار دارد که در آن محیط رطوبت زیادی وجود دارد، هر بار که بخواهید درب یخچال آبسال خود را باز و بسته کنید مقدار زیادی رطوبت به داخل یخچال شما می رود و همین مسئله باعث می شود ، یخچال آبسال شما برفک بزند. برای برطرف کردن این مسئله به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم که یخچال آبسال خود را در اجاق گاز و یا سماور قرار ندهید.

یکی دیگر از دلایل برفک زدن یخچال آبسال می تواند، خرابی لاستیک درب یخچال باشد . زیرا در این شرایط درب یخچال شما به درستی بسته نمی شود و رطوبت و گرمای بیرون به داخل یخچال می رود. خرابی ترموستات یخچال آبسال نیز از دیگر دلایل برفک زدن یخچال می باشد که با تنظیم مجدد ترموستات می توانید، به تعمیر یخچال فریزر آبسال بپردازید.

داغ کردن موتور و تعمیر یخچال فریزر آبسال

معمولا داغ شدن موتور یخچال آبسال تا 80 درصد طبیعی می باشد و نگران کننده نیست ، اما اگر احساس کردید که داغ شدن موتور یخچال آبسال از حد طبیعی خود خارج شده است، برای عیب یابی این مشکل بهتر است که در ابتدا رله اورلود موتور را بررسی کنید. اگر مشکل در موارد بالا نبود چک کنید که کمپرسور یخچال آبسال نسوخته باشد ، زیرا سوختن کمپرسور یکی از دلایل داغ شدن موتور یخچال آبسال است. و نیاز به تعمیر یخچال فریزر آبسال دارید.

سر و صدای غیرمعقول و روش تعمیر یخچال فریزر آبسال

در چنین شرایطی ممکن است، که ایراد در فن های یخچال و فریزر آبسال باشد و یکی از فن های به کار رفته در یخچال خراب شده باشد و به همین دلیل یخچال آبسال در هنگام کار صدای زیادی از خود تولید کند ، برای برطرف کردن این مشکل بهتر است که فن خراب را تعویض کنید تا از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری کنید.

امکان دارد که دلیل صدای ناهنجار یخچال ها آبسال ، خرابی موتور فن کندانسور یخچال آبسال باشد ؛ معمولا کندانسور در کنار خود ، برای خنک ماندن یک فن دارد ، که اگر موتور آن دچار خرابی شده باشد و یا در اثر کثیف شدن و یا خشک شدن به درستی کار نکند، باعث بروز باعث تولید صدا در یخچال می شود.

در بعضی شرایط و برخی از مدل یخچال ها، به دلیل شروع کار و یا اتومات کردن، سیستم برفک زدای یخچال آبسال ممکن است ، که صدای تق تق احساس کنید، که مورد طبیعی می باشد.

گاهی اوقات در اثر فرسوده شدن و گذشت عمر یخچال ها ، لوله های مسیر حرکت گاز یخچال آبسال فرسوده می شوند و ممکن است ، داخل لوله ها را رسوب گرفته باشد ، به همین دلیل ممکن است که زمان حرکت گاز در لوله ها، صدای بدی مانند زوزه کشیدن احساس کنید.

در برخی موارد نیز از یخچال فریزر آبسال خود صدای قل قل کردن می شنوید ، که این صدا در یخچال ها به دلیل روغن موجود در کمپرسور دستگاه ایجاد می شود که دلایلی مانند جابجایی بد و یا راه اندازی بد یخچال آبسال باعث بروز این صدا در یخچال ها می باشد.

تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید آبسال توسط عیسی گلستانی زاده در تهران و کرج

تعمیر یخچال فریزر آبسال در زمان خاموش نشدن موتور دستگاه

خاموش نشدن موتور یخچال آبسال و خرابی آن دلایل مختلفی دارد که در هر صورت باید برای تعمیر یخچال فریزر آبسال خود اقدام کنید ، این دلایل عبارتند از :

ممکن است که کمپرسور یخچال فریزر آبسال دچار مشکل شده باشد ؛ کمپرسور یخچال آبسال یکی از مهم ترین قطعات در یخچال می باشد و اگر نتواند به میزان کافی و لازم سرما در یخچال یا فریزر آبسال ایجاد کند ، اتومات یخچال آبسال دمای مورد نظر را کسب نمی کند و دستور قطع و یا خاموش شدن را نمی دهد و باعث می شود که یخچال آبسال یکسره کار کند.

در برخی از موارد ممکن است که ترموستات یخچال آبسال نیز دچار ایراد شده باشد ، در این شرایط ترموستات دمای یخچال را تشخیص نمی دهد و برد اصلی دستگاه دستور غلط  به موتور یخچال فریزر آبسال می دهد و همین مسئله باعث می شود که یخچال یکسره کار کند و خاموش نشود.

کمبود گاز یخچال آبسال نیز از مواردی می باشد که باعث می شود ، یخچال شما یکسره کار کند زیرا در این شرایط باعث می شود که موتور فریزر آبسال نتواند دما را به اندازه مورد نظر برساند. لذا برای تعمیر یخچال فریزر آبسال در این شرایط گاز یخچال را پر کنید.

تعمیر یخچال فریزر آبسال بخاطر یخ زدن مواد غذایی

در برخی از موارد ممکن است که هنگامی که مواد غذایی را داخل یخچال آبسال قرار می دهید ، پس از گذشت ، مدت زمان کوتاهی ، دچار یخ زدگی می شود ، در این شرایط باید به بررسی موارد زیر بپردازید :

در ابتدا برای تعمیر یخچال فریزر آبسال بررسی کنید که، مشکل اتومات شدن نداشته باشد. اگر در این بخش مشکلی وجود نداشت ترموستات دستگاه را بررسی کنید. زیرا خرابی در ترموستات باعث می شود که یخچال آبسال نتواند دمای مورد نظر را تنظیم کند به همین دلیل با بالا رفتن دمای دستگاه، مواد غذایی داخل یخچال آبسال یخ می زند. اگر مشکل در موارد بالا نبود ، بهتر است بررسی کنید که دریچه دمپر یخچال فریزر آبسال بیش از حد باز نشده باشد.

اگر به هر دلیلی موفق به تعمیر یخچال آبسال خود نشدید، کافی است با کارشناس مجرب ما عیسی گلستانی زاده به شماره موبایل زیر تماس حاصل فرمایید:

09121328340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × پنج =

keyboard_arrow_up